Anna Dymna zawsze zachwycała niebanalną urodą. Aktorka szybko podbiła polskie serca, występując u najlepszych reżyserów. Na starych zdjęciach z przeszłości, gwiazda prezentuje się wręcz powalająco. Każdy z nas pamięta, jak wyglądała w Janosiku czy Trędowatej. Co ciekawe zazwyczaj była obsadzana w roli dość nieprzyjemnych panien. 

Anna Dymna pojawiła się na polskim, małym ekranie na początku lat 70. To wystarczyło, by została zauważona. Oczywiście wespół z urodą reżyserów urzekał styl gry aktorki i jej niezwykły magnetyzm. Wprost nie dało się oderwać od niej oczu. Pomimo upływu lat cały czas jest uwielbiana i ma imponujące grono fanów. 

Anna Dymna w młodości

Uwielbiana przez Polaków aktorka na początku grała role młodych panienek, zazwyczaj epizodycznie. Szybko jednak została dostrzeżona i obsadza w dziś już legendarnych tytułach. Młoda Ania zachwycała delikatnością urody i wielkimi oczami, które uwielbiała kamera. Dlatego właśnie równie w Janosiku czy Trędowatej, została obsadzona w roli szlachcianki, taki bowiem właśnie wzór urody był przypisany do tej grupy społecznej. 

Co ciekawe, wyjątkową urodę aktorka zawdzięcza także interesującej mieszance genów. Jej prababka była ormianką, a rodzina pochodzi z Kresów. Mężczyźni do dziś szaleją za piękną gwiazdą, nic dziwnego.

Anna Dymna młodość

Anna Dymna oprócz gry w filmach, pracowała także w teatrze i to właśnie teatr był dla niej priorytetem. Sercem związana z Krakowem i krakowskimi teatrami obrała tak charakterystyczny dla krakowskiej szkoły sposób grania, który wyniósł ją na pozycję polskiej legendy teatru i filmu. 

Aktorka jest uwielbiana przez Polaków nie tylko za wspaniałą urodę i grę aktorską, ale przede wszystkim za jej niezwykłe zaangażowanie społeczne. Gwiazda wykorzystała swoją rosnącą popularność, by pomagać innym. Przed założeniem własnej fundacji, przez lata pomagała w różnych, innych stowarzyszeniach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

anna dymna
fot. kadr z filmu Trędowata

Anna Dymna zawsze zachwycała urodą.

anna dymna
PHOTO: AGENCJA SE/EAST NEWS

Mężczyźni za nią szaleli.

anna dymna
fot. Piotr Molecki/East News

Do dziś trudno oderwać od niej wzrok.

Poprzedni artykułTrafiła do ginekologa z bólem brzucha. Prawda okazała się wstrząsająca, wyjęli z niej 24-kilogramową masę
Następny artykułPilne: Nie żyje znany polski dziennikarz, miał tylko 41 lat. O jego śmierci poinformował prezydent Wrocławia
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl