Anna Dymna uratowała mężczyznę, który marzył już tylko o śmierci. Po strasznym wypadku, całkowicie przekreślającym jego szansę na normalną przyszłość, Janusz Świtaj stracił całą wiarę i chęci do życia. Wtedy pomocną dłoń wyciągnęła do niego aktorka. Czy zdołała dotrzeć do ciężko chorego? Jego historia przywraca wiarę w ludzi. 

Miał przed sobą całe życie. Niestety, na skutek poważnego wypadku Janusz Świtaj stracił nadzieję, że jeszcze kiedykolwiek będzie mógł spełnić swoje marzenia. Zrozpaczony mężczyzna błagał, żeby pozwolono mu umrzeć, przez co trafił na usta całego kraju. Na szczęście w porę do akcji wkroczyła Anna Dymna, która nie miała zamiaru pozostawiać potrzebującego chorego bez wsparcia. Co dzisiaj się z nim dzieje? Ta opowieść wyciśnie wam łzy z oczu.

Kim jest Janusz Świtaj?

Janusz Świtaj to niepełnosprawny mężczyzna, który stracił władzę w ciele w wyniku strasznego wypadku na motocyklu. Mężczyzna miał tylko osiemnaście lat, kiedy podczas jazdy motorem wpadł pod ciężarówkę.

Chociaż jakimś cudem przeżył, lekarze zdiagnozowali u niego uraz kręgosłupa szyjnego i zmiażdżenie rdzenia kręgowego. Nie mógł nawet samodzielnie oddychać — musiał stale pozostawać podłączony do respiratora. Jak podaje viva.pl, jego stan był na tyle ciężki, że 14 lat później Janusz Świtaj zdecydował się złożyć do sądu wniosek o pozwolenie na poddanie się eutanazji. Nie widział sensu dalszego egzystowania pod aparaturą — nie miał pracy ani nawet możliwości, by wyjść na zwykły spacer. 

Na szczęście o tragedii mężczyzny usłyszała Anna Dymna. Aktorka znana z niesienia pomocy innym zdecydowała się wyciągnąć do Świtaja pomocną dłoń. 

Anna Dymna: Janus Świtaj otrzymał od niej pomoc

Anna Dymna zaproponowała mężczyźnie stanowisko w swojej fundacji charytatywnej Mimo Wszystko. Aktorka zdecydowała, że Janusz Świtaj na początek będzie pracował na pół etatu. Jego zadanie polegało na poszukiwaniu kontaktów do chorych i niepełnosprawnych osób, które potrzebowałyby pomocy.

Janusz Świtaj dostał też w prezencie specjalny wózek, dzięki któremu nareszcie mógł swobodnie opuszczać swoje miejsce zamieszkania. Anna Dymna stopniowo pomogła mu znaleźć chęć do życia. Udało się! Mężczyzna zdecydował się nawet rozpocząć studia na Uniwersytecie Śląskim. Jego wybór padł na psychologię, którą ukończył z tytułem magistra i wyróżnieniem. 

Anna Dymna udowodniła, że nawet najdrobniejsza pomoc może uratować drugą osobę przed śmiercią. Dzięki interwencji aktorki, która nie chciała zostawić potrzebującego w potrzebie, Janusz Świtaj odzyskał chęć życia i siłę do walki o własne marzenia. To naprawdę poruszająca historia!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

anna dymna janusz świtaj
fot. filmpolski.pl

Anna Dymna uratowała życie mężczyzny, który błagał o eutanazję.

anna dymna janusz świtaj
fot. filmpolski.pl/TVN

Janusz Świtaj miał 18 lat, kiedy cudem przeżył wypadek na motorze. 

anna dymna janusz świtaj
fot. screen z youtube.com Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

Kiedy Janusz Świtaj złożył do sądu podanie o zgodę na eutanazję, aktorka zainterweniowała.

anna dymna janusz świtaj
fot. screen z youtube.com INTEGRACJA.tv

Aktorka zatrudniła mężczyznę w swojej fundacji charytatywnej. 

anna dymna janusz świtaj
fot. screen z youtube.com Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

Dziś Janusz Świtaj żyje zupełnie inaczej i spełnia marzenia!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Domy za 1 euro w egzotycznej lokalizacji. Jest tylko jeden haczyk
  2. Zbigniew Wodecki słynął z olbrzymiej uprzejmości. Gdy bezdomna poprosiła go o pieniądze, zrobił coś wspaniałego
  3. Gwiazda „Pierwszej miłości” chciała się utopić. Powstrzymała ją jedna rzecz
  4. Kinga Rusin świętuje urodziny starszej córki. Zdradziła pewien sekret na jej temat
  5. Przerażający widok. Ludzie aż przystawali, widząc, jak teraz wygląda „Walduś z Kiepskich”
  6. Zapytał narzeczoną o gotowanie rosołu po ślubie. Jej odpowiedź zwaliła mężczyznę z nóg
 

źródło: viva.pl

Poprzedni artykułSuczka zaczęła szturchać swoją ciężarną panią. Gdyby nie to, kobieta mogłaby nie przeżyć
Następny artykuł”Zerwał ze mną przez SMS-a. Wcześniej pożyczyłam mu dużą sumę pieniędzy”
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.