Anna Dymna blisko przyjaźni się z Krzysztofem Globiszem. Ostatnio dotarły do niej bardzo smutne wieści o zdrowiu mężczyzny. Co dzieje się ze słynnym aktorem?

Anna Dymna to aktorka, która od lat zajmuje się opieką nad słabszymi. Prowadzi fundację „Mimo Wszystko”, pomagającą osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Często mówi o tym w wywiadach, jak na przykład tym dla kwartalnika „Teraz Polska”.

Teraz jednak martwi się o swojego wieloletniego przyjaciela. Krzysztof Globisz przeszedł 7 lat temu poważny udar. Od tego czasu poddawany był rehabilitacji. Aktorka miała nadzieję, że przyjaciel będzie jej wkrótce towarzyszył na spotkaniach literackich w Starym Teatrze.

Globisz miał zjawić się na Krakowskim Salonie Poezji, ale w ostatniej chwili do Anny Dymnej zadzwoniła jego żona i przekazała przykre wiadomości.

Co dzieje się z Krzysztofem Globiszem?

Niestety skutki udaru znowu dały o sobie znać i aktor ma problem z mówieniem. Jedna z osób, pracująca z Globiszem przy serialu „Leśniczówka”, zdradziła tygodnikowi „Na Żywo”:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– To dla niego bardzo trudne, ale jest wspaniałym, wybitnym aktorem, dlatego w serialu „Leśniczówka”, choć nie mówi wiele, bo zaledwie jedno, dwa słowa, to nadrabia mimiką, ruchem i spojrzeniem. Jest tak wyrazisty i genialny, że żeby coś zagrać, nic nie musi mówić.

Obecnie Globiszem opiekuje się jego żona Agnieszka. Trwała przy nim także w najgorszym etapie, kiedy po udarze przeszedł operację otwarcia czaszki i bardzo długo był w stanie krytycznym.

Anna Dymna ma nadzieję, że jej przyjaciel odzyska jeszcze formę, wróci na scenę i do pracy. Aktorka komentuje:

– Ten głupi udar nie może mu wszystkiego przekreślić i ja to wiem.

Źródło: pomponik.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1.Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2.Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę