Anna Jantar na ostatnim zdjęciu tuż przed tragicznym lotem. Piosenkarka nie mogła wiedzieć, że to ostatni raz, gdy pozuje swojemu przyjacielowi. Mężczyzna opowiedział, jak wyglądały ostatnie godziny gwiazdy. Niestety, te zdjęcia dokumentują ich ostatnie spotkanie.

Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 roku. Przed śmiercią wykonała telefon, a w trakcie rozmowy znajomy zrobił jej zdjęcie. To ostatnia pamiątka po słynnej piosenkarce. Z kim rozmawiała tuż przed śmiercią?

Anna Jantar: ostatnie zdjęcie

Pod koniec 1979 roku Anna Jantar poleciała koncertować do USA. Spędzała tam mnóstwo czasu ze swoim przyjacielem, muzykiem Adamem Glinką. To on jest autorem poruszającej fotografii. Następnego dnia żegnał ją na lotnisku Kennedy’ego. Był z nią, dopóki nie wsiadła na pokład.

– Pożegnałem się z Anią. Widziałem, jak wchodzi do samolotu. Te kretyńskie plotki, a to, że nie było jej w samolocie, a to, że porwał ją arabski szejk, to absurd. Byłem tam do końca. Samolot wystartował nieco po 21. z ponad dwugodzinnym opóźnieniem. Wróciłem do domu, niczego nie przeczuwając — mówił Adam Glinka dla dziennikzwiazkowy.com.

Z kim Anna Jantar rozmawiała, gdy zrobiono jej zdjęcie? Anna Jantar rozmawiała ze swoją mamą, mówiła, że wkrótce się zobaczą. Zamieniła też kilka słów ze swoją ukochaną córką, Natalią, która niedawno obchodziła czwarte urodziny. Zdarzenie miało miejsce w środę, w czwartek gwiazda wsiadła na pokład samolotu.

Jak zmarła Anna Jantar?

Anna Jantar zginęła w katastrofie samolotu Ił-62 Mikołaj Kopernik lecącego z Nowego Jorku. Do tragedii, w której zginęło 77 pasażerów i 10 członków załogi, doszło w pobliżu warszawskiego Okęcia. Pilot zgłosił awarię minutę przed lądowaniem.

-Odprowadziłem Anię pod samo wejście. Tak, wtedy to nikomu nie przeszkadzało. Przez szybę oglądaliśmy jeszcze oblodzony samolot LOT-u. Głośno zastanowiłem się, czy to w ogóle doleci. To ruska maszyna, tyle razy latała, to i teraz doleci−zauważyła Ania — wspomina Adam Glinka w rozmowie z dziennikzwiazkowy.com.

Niestety, gwiazda nie miała racji. Wśród ofiar znaleźli się też członkowie amatorskiej reprezentacji bokserskiej USA, którzy weszli na pokład tuż przed piosenkarką, studenci wracający z obrad Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych, pasażerowie z wielu polskich miast oraz kilkanaście osób z innych krajów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Anna Jantar
fot. Adam Glinka

Ostatnie zdjecie Anny Jantar.

anna jantar
instagram.com/natalia.kukulska

Gwiazda rozmawiała ze swoją mamą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mąż zaproponował żonie związek na nowych zasadach. W strachu przed rozwodem zgodziła się na wszystko
  2. Małgorzata Kożuchowska jest nie do rozpoznania. Wygląda jak zupełnie inna osoba
  3. Nastolatka trafiła do szpitala z niewiarygodnego powodu. Nawet lekarze byli bezradni, śmiać się, czy płakać?
Poprzedni artykułPies codziennie sam jedzie autobusem do parku. Powód rozczula do łez
Następny artykułMleko przyspiesza starzenie? Najnowsze badania mogą wielu zdziwić
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.