Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Anna Jantar obchodziłaby dziś 70. urodziny. Pamiętacie jej największe przeboje?
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 10.06.2020 09:06

Anna Jantar obchodziłaby dziś 70. urodziny. Pamiętacie jej największe przeboje?

Anna Jantar
unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

Śmierć artystki to niewątpliwie wielka strata dla polskiej piosenki. Artystkę cechowała wielka pokora wobec sceny, to ona uczyła się jak tworzyć atrakcyjne występy. Dzięki temu podejściu, jej piosenki znają wszystkie pokolenia.

Anna Jantar

Anna Jantar dziś obchodziłaby swoje 70. urodziny. Niestety czas, w którym odeszła, to był dopiero początek jej wyjątkowej kariery. Ze Stanów artystka wracała z głową pełną pomysłów. Sama zresztą wprowadziła spore zmiany na polskiej scenie muzycznej. Jako pierwsza zauważyła, że ważny jest ruch sceniczny i kontakt z publicznością. Dzięki temu zapisała się w pamięci wielu z nas.

Anna Jantar urodziła się 10 czerwca w 1950 roku w Poznaniu. Od najmłodszych lat kształciła się muzycznie, a swoje pierwsze występy dawała jako jeszcze nastolatka. Dziś każdy pamięta Najtrudniejszy pierwszy krok, lub Tyle słońca w całym mieście, a Nic nie może wiecznie trwać, to hymn pokoleń. Choć artystka odeszła tak młodo zostawiła po sobie wspaniały dorobek i na zawsze zmieniła oblicze polskiej muzyki rozrywkowej. Jakie hity wokalistki uwielbiacie najbardziej?