Anna Jantar na ostatnim zdjęciu tuż przed tragicznym lotem. Fotografię wykonał jej przyjaciel, który opowiedział, jak wyglądały ostatnie godziny piosenkarki. Nie mogli mieć pojęcia, że więcej się nie zobaczą.

Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 roku. Przed śmiercią wykonała telefon, a w trakcie rozmowy znajomy zrobił jej zdjęcie. To ostatnia pamiątka po słynnej piosenkarce. Z kim rozmawiała tuż przed śmiercią?

Anna Jantar: ostatnie zdjęcie

Pod koniec 1979 roku Anna Jantar poleciała koncertować do USA. Spędzała tam mnóstwo czasu ze swoim przyjacielem, muzykiem Adamem Glinką. To on jest autorem poruszającej fotografii. Następnego dnia żegnał ją na lotnisku Kennedy’ego. Był z nią, dopóki nie wsiadła na pokład.

Pożegnałem się z Anią. Widziałem, jak wchodzi do samolotu. Te kretyńskie plotki, a to, że nie było jej w samolocie, a to, że porwał ją arabski szejk, to absurd. Byłem tam do końca. Samolot wystartował nieco po 21. z ponad dwugodzinnym opóźnieniem. Wróciłem do domu, niczego nie przeczuwając — mówił Adam Glinka dla dziennikzwiazkowy.com.

Anna Jantar
fot. Adam Glinka

Z kim Anna Jantar rozmawiała, gdy zrobiono jej zdjęcie? Anna Jantar rozmawiała ze swoją mamą, mówiła, że wkrótce się zobaczą. Zamieniła też kilka słów ze swoją ukochaną córką, Natalią, która niedawno obchodziła czwarte urodziny. Zdarzenie miało miejsce w środę, w czwartek gwiazda wsiadła na pokład samolotu.

Jak zginęła Anna Jantar?

Anna Jantar zginęła w katastrofie samolotu Ił-62 Mikołaj Kopernik lecącego z Nowego Jorku. Do tragedii, w której zginęło 77 pasażerów i 10 członków załogi, doszło w pobliżu warszawskiego Okęcia. Pilot zgłosił awarię minutę przed lądowaniem.

anna jantar
instagram.com/natalia.kukulska

-Odprowadziłem Anię pod samo wejście. Tak, wtedy to nikomu nie przeszkadzało. Przez szybę oglądaliśmy jeszcze oblodzony samolot LOT-u. Głośno zastanowiłem się, czy to w ogóle doleci. To ruska maszyna, tyle razy latała, to i teraz doleci−zauważyła Ania — wspomina Adam Glinka w rozmowie z dziennikzwiazkowy.com.

Niestety, gwiazda nie miała racji. Wśród ofiar znaleźli się też członkowie amatorskiej reprezentacji bokserskiej USA, którzy weszli na pokład tuż przed piosenkarką, studenci wracający z obrad Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych, pasażerowie z wielu polskich miast oraz kilkanaście osób z innych krajów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ikea: Zjadła obiad, połamała zęby. Dostanie ogromne odszkodowanie
  2. Żyli razem 69 lat, zmarli w odstępstwie kilku minut. Gdy dzieci zobaczyły ich po raz ostatni, zaczęły płakać
  3. Dziennikarka zaliczyła przezabawną wpadkę na wizji. Jej syn wkradł się na plan programu
  4. Kot uderzył łapką bawiące się z nim dziecko. Maluch zareagował błyskawicznie
  5. Wielka miłość Foremniak nie żyje. Wspomnienia gwiazdy wróciły przez syna Darii Trafankowskiej, którą też zabrała nagła śmierć
  6. To miał być ślub jak z marzeń, ale fatalna pomyłka księdza wszystko zrujnowała. Teraz rozpaczliwie próbują wszystko odkręcić
Poprzedni artykułLeniuszek, mistrz konwersacji czy dusza towarzystwa? Dzień urodzenia może powiedzieć o tobie więcej niż myślisz
Następny artykułModelka w rozmiarze 44 dołączyła do aniołków Victoria’s Secret. Historyczny moment dla świata mody
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.