Anna Jantar uznawana była za jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych polskich artystek. Jej tragiczna śmieć wstrząsnęła całą Polską. Po wielu latach na jaw wyszła tajemnica artystki, którą gwiazda skrzętnie ukrywała – możemy przeczytać w jej biografii pod tytułem Tyle słońca autorstwa Marcina Wilka. Czego bała się piękna wokalistka?

Artystka pierwsze kroki na scenie postawiła jeszcze jako nastolatka. W kręgi piosenki studenckiej wprowadził ją starszy brat Romek, student polonistyki. Anna Jantar zarobki z koncertów oddawała rodzicom i w ten sposób wspomagała ich finansowo. Mama, Halina Szmeterling nie pracowała zawodowo, na co dzień zajmowała się domem, ojciec natomiast miał problemy z alkoholem, dlatego pomoc córki była na wagę złota.

Historia rodzinna Anny Jantar

Okazuje się, że relacje Anny Jantar z jej ojcem, były dość burzliwe. Artystka przez wiele lat nie utrzymywała z nim kontaktu. Chociaż mama piosenkarki, Halina Szmeterling była bardzo religijna, podjęła decyzję o rozwodzie. Przyczyniła się do tego choroba alkoholowa jej męża, Józefa. Piosenkarka miała do ojca wiele żalu i nie potrafiła pogodzić się z tym, że alkohol stanął na drodze ojcowskiej miłości. Z tego względu unikała kontaktów z ojcem, chociaż w młodości była córeczką tatusia, z którym uwielbiała spędzać czas. 

Rodzice Anny Jantar stanęli na ślubnym kobiercu w 1948 roku. Ich pierwszym dzieckiem był syn, Roman. Wówczas małżeństwo mieszkało w Poznaniu. 10 czerwca 1950 roku na świat przyszła córka Anna.

– Zarówno babcia Anny Jantar, która straciła męża wkrótce po ślubie, jak jej mama, która zmagała się z miłością do męża alkoholika, bardzo dobrze sobie radziły – wyznał autor biografii artystki.

Halina coraz gorzej znosiła pijackie wybryki męża. Chociaż świetnie odnajdywał się w towarzystwie, przesadzał z alkoholem:

– Nie to, żeby się awanturował. Ale ględził. Przychodził do domu i ględził. No i potrafił jakiegoś kumpla przytaszczyć w środku nocy – wyznała matka Jantar.

Czego bała się Anna Jantar?

Anna bardzo bała się alkoholu i nie chciała, by jej mąż – Jarosław Kukulski – podążał śladami jej ojca. Zdarzało się, że Jarosław spędzał noc poza domem i wracał pijany:

Stała przy oknie i płakała. Miała o to do niego potem duży żal – wyznała matka artystki na łamach książki Marcina Wilka. 

Nic dziwnego, że po trudnych doświadczeniach w domu rodzinnym artystka nie chciała przeżywać po raz drugi tej samej historii.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

anna jantar
instagram.com @natalia_kukulska.fanpage

Anna Jantar i Jarosław Kukulski pobrali się w 1971 roku.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułAdam Zdrójkowski weźmie udział w Ameryka Express bez Wiktorii Gąsiewskiej? Szok?
Następny artykułKim Kardashian na okładce amerykańskiego Vogue! Kontrowersja wszech czasów?