Anna Jantar napisała chwytający za serce list do swojej czteroletniej córki, Natalii. Artystka przebywała wówczas w Stanach Zjednoczonych, a wzruszający list napisała niedługo przed fatalnym lotem. Ten dowód matczynej miłości i poświęcenia z pewnością roztopi wasze serca. 

Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej na warszawskim Okęciu 14 marca 1980 roku. Osierociła czteroletnią córkę, Natalię. Artystka tuż przed wylotem z Nowego Jorku wybrała się na zakupy do pobliskiego sklepu z zabawkami. Chciała kupić prezenty urodzinowe małej Natalce. Niestety córka nigdy ich nie otrzymała. 

Anna Jantar i jej piękny list do Natalii

W latach siedemdziesiątych Anna Jantar była największym muzycznym objawieniem nie tylko w Polsce, lecz także poza granicami. W tamtym czasie artystka wyruszyła w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Bardzo tęskniła za córką, która pozostała w domu pod opieką taty, Jarosława Kukulskiego i babci. 

Wyjątkowa relacja matki i córki

Jantar napisała kilka wzruszających listów do swojej córki, niedługo przed wylotem do Warszawy. Jego fragment z pewnością wzruszy was od łez. Trudno o piękniejszy wyraz niezwykłej więzi matki i córki. Spójrzcie sami:

Córeńko moja najdroższa! Nie widzę Ciebie zaledwie kilka dni, a już bardzo za Tobą tęsknię. Wysyłam Ci ślicznego kotka na karteczce. Nazwij go PUSZEK — patrz na niego czasami, a ile razy spojrzysz — myśl o mamusi Ja już niedługo wrócę — zobaczysz, jak to prędko będzie. Bądź grzeczna i nie gniewaj babci. (…) Jak mamusia wróci — wyjedziemy gdzieś razem — same. Całuję Cię bez końca w Twój najpiękniejszy na świecie buziaczek – napisała w swoim wzruszającym liście Anna Jantar. 

Fragment listu został napisany 3.01.1980 roku w Chicago. Natalia Kukulska była dla swojej mamy oczkiem w głowie, a Anna Jantar starała się wynagrodzić córce długą nieobecność w domu. Nawet za oceanem myślała o niej i szykowała dla niej prezenty. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

anna jantar
instagram.com @annajantar_fp

Śmierć Anny Jantar poruszyła dogłębnie polskie środowisko muzyczne i wszyscy pogrążyli się w żałobie. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułGdzie mieszka Krystyna Pawłowicz? Sąsiedzi posłanki zdradzili, jaka jest na co dzień
Następny artykułGwiazda TVN bardzo stanowczo o Agacie Dudzie. Jej słowa mogłyby zdziwić niejednego Polaka