Anna Jantar i Jarosław Kukulski pozostawili po sobie wspaniałą muzykę, dzięki której pozostaną wiecznie żywi. On — świetny kompozytor, ona — niezwykle utalentowana piosenkarka o anielskim głosie. Natalia Kukulska opowiedziała o nowo odkrytych muzycznych pamiątkach po rodzicach. Czy nagrania ujrzą światło dzienne?

Jarosław był autem tekstów i muzyki do przebojów Anny, która w latach siedemdziesiątych była królowała na estradzie. Jej piosenki biły rekordy popularności i śpiewała je cała Polska. Chociaż od śmierci Anny Jantar minęło 39 lat, Natalia Kukulska kultywuje pamięć po zmarłej matce. Niedawno artystka odnalazła wyjątkowe nagrania z jej rodzinnego domu. 

Anna Jantar i Jarosław Kukulski w wyjątkowych nagraniach

Natalia Kukulska odnalazła niedawno nagrania z archiwum ojca, Jarosława Kukulskiego. Chociaż wszyscy wiedzą, że za przebojami Anny Jantar stał jej mąż, okazuje się, że oboje współtworzyli kompozycje. Okazuje się, że Kukulski i Jantar często komponowali wspólnie:

Odkryłam, jak czasami razem pracowali. Wiemy, że mój tata był kompozytorem, ale nie wiemy, że komponował czasami z moją mamą. To znaczy: grał na pianinie, a mama śpiewała. On miał jakąś propozycję linii melodycznej, ale przez nią to przechodziło, ona sobie czasami ją zmieniała. Mówiła: Nie tak, jeszcze raz. Bardzo fajne, taki proces twórczy, oni robili to po prostu w duecie – cytuje Natalię Kukulską portal pomponik.pl.

Archiwum rodzinne to nie tylko świetna pamiątka, lecz także kopalnia inspiracji i niepublikowanych utworów, które być może ujrzą światło dzienne! Od Natalii Kukulskiej zależy, czy opublikuje nagrania, czy pozostawi je wyłącznie do użytku domowego. Chcielibyście usłyszeć nagrania Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego?

Puszek-okruszek

Okazuje się, że wśród licznych nagrań znajdują się też wypowiedzi maleńkiej Natalii Kukulskiej. To wyjątkowa pamiątka, która z pewnością wzrusza całą rodzinę artystki. O szczegółach napisał tygodnik Na Żywo:

Każde nagranie zawiera zapowiedź pana Jarosława, np. „Teraz Natusia ma dwa tygodnie”. Jest też taśma, na której słychać, jak maleńka Natalia mówi Mama. – Był to dla niej niezwykle poruszający moment, gdy po raz pierwszy w życiu usłyszała, jak zwracała się w ten sposób do mamy. Niestety, nie pamięta tego ze swojego życia — zdradziła tygodnikowi Na Żywo znajoma piosenkarki.

Jak sądzicie, czy Natalia Kukulska zdecyduje się na opublikowanie wyjątkowych nagrań z domowych pieleszy? 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

anna jantar
facebook.com/tylesloncawcalymmiescie/

Anna Jantar i Jarosław Kukulski tworzyli parę w życiu, jak i na scenie.