Anna Jantar to jedna z największych ikon polskiej sceny muzycznej. Jej spektakularną karierę przerwała nagła śmierć. Niedawno pojawiła się informacja, rzucająca nowe światło na gwiazdę. Chodzi o pewne wydarzenie, na wieść o którym artystka upadła na kolana i rozpłakała się. Była w szoku.

Wybitna artystka, kochająca żona i matka oraz piękna kobieta. Cały świat stał przed nią otworem. Miała szansę zostać jedną z nielicznych polskich piosenkarek PRL, które zrobiły międzynarodową karierę. Niestety, nie zdążyła. Po latach zaczęły wychodzić na jaw szczegóły z jej życia, o których fani nie mieli pojęcia. Szczególnie wzruszająca jest opowieść, jak Anna Jantar uklękła i zaczęła płakać po tym, gdy dotarła do niej TA wiadomość. O czym mowa?

Dlaczego Anna Jantar rozpłakała się?

Jak informuje miesięcznik Ludzie i Wiara Anna Jantar zareagowała w tak emocjonalny sposób na wiadomość, że Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Artystka była bardzo religijna, więc wiadomość szczególnie chwyciła ją za serce.

Artystka skierowała się do Boga również w jednym z najtrudniejszych okresów swojego życia. Spodziewała się wówczas narodzin dziecka. Niestety, ciąża była zagrożona, a lekarze doradzali, by dokonała aborcji. Zrozpaczona Anna Jantar z mężem Jarosławem Kukulskim spędzili całą noc na modlitwie o cud. Następnego dnia rzeczywiście wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał – dolegliwości ustały. 

Jak zginęła Anna Jantar?

Wiara do końca pozostawała dla Anny Jantar jednym z najistotniejszych elementów życia. Według ustaleń Ludzie i Wiara w ostatnich chwilach wokalistka odmawiała modlitwę. Po śmierci gwiazdy lekarz znalazł w zaciśniętej dłoni kobiety różaniec, z którym miała się prawie nigdy nie rozstawać.

Jak zginęła Anna Jantar? Gwiazda wracała samolotem ze Stanów Zjednoczonych. Ogromnie zależało jej, by możliwie najszybciej wrócić do ojczyzny, ponieważ tęskniła za małą córeczką Natalią Kukulską. Tuż przed lądowaniem – 14 marca 1980 roku –nmiała miejsce awaria, przez którą samolot utracił sterowność. Nikt nie ocalał. 

W tym roku miała miejsce 39. rocznica odejścia jednej z najjaśniejszych gwiazd polskiej estrady. To trudny czas dla jej milionów fanów, lecz przede wszystkim – bliskich. Dla wielu osób pozostaje największą wokalistką PRL, której utwory do dziś cieszą się niezwykłą popularnością. Życie Anny Jantar stanowi najlepsze świadectwo głębokiej religijności piosenkarki, która odeszła o wiele za wcześnie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

anna jantar
fot. instagram.com @anna.jantarfanclub

Anna Jantar była bardzo religijna, a wiadomość o wyborze Karola Wojtyły na papieża doprowadziła ją do łez szczęścia.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułKoty, które śpiewają! Najśmieszniejsze wideo w sieci
Następny artykułMichał Szpak przeżył wielką traumę przez księdza. Po latach zdradził całą prawdę
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.