Anna Jantar była jedną z największych polskich wokalistek. Jej nagła śmierć wstrząsnęła fanami i opinią publiczną. Do sieci trafiło wyjątkowe wideo z wokalistką. Czy to samolot, w którym zginęła Anna Jantar?

Tragiczna śmierć wokalistki do dziś jest głośnym tematem w mediach. Samolot, którym artystka wracała z Nowego Jorku do Polski, rozbił się na w pobliżu warszawskiego lotniska na Okęciu. Anna Jantar w dniu śmierci miała jedynie 29 lat. Teraz internauci zastanawiają się, czy jeden z teledysków artystki ukazuje samolot, w którym zginęła piosenkarka?

Anna Jantar: śmierć artystki była prawdziwym wstrząsem

Ceniona piosenkarka zginęła w tragiczny sposób, kiedy samolot którym wracała z koncertów w Stanach Zjednoczonych rozbił się nieopodal warszawskiego Okęcia. W tragedii z 1980 roku zginęło aż 77 pasażerów i 10 członków załogi. Wśród ofiar znaleźli się między innymi amerykański etnomuzykolog Allan Merriam, 22 członków amerykańskiej amatorskiej reprezentacji bokserskiej, a także sześcioro studentów z warszawskich uczelni, którzy wracali z międzynarodowych obrad w USA. Ofiarą była także Anna Jantar. 

Katastrofa lotnicza była jedną z najbardziej dramatycznych w historii polskich linii lotniczych. Powstały o niej co najmniej dwa filmy dokumentalne, a ofiary zostały upamiętnione licznymi pomnikami.

Czy to samolot, którym leciała Anna Jantar?

Wokalistka niedługo przed tragiczną śmiercią nagrała teledysk do swojej piosenki Za wszystkie noce. Niektóre sceny rozgrywają się właśnie na warszawskim Okęciu. W klipie Anna Jantar została uchwycona, gdy siedzi za sterami jednego z samolotów. Nagrana została także scena na płycie lotniska im. Fryderyka Chopina. W tle za piosenkarką widoczny jest Ił-62 – samolot, w którym zginęła artystka.

Nie wiadomo, czy jest to dokładnie Mikołaj Kopernik, którym leciała, czy może Tadeusz Kościuszko, który również rozbił się w Warszawie 7 lat później. Jedno jest pewne – ciężko ogląda się wideo ze świadomością, że utalentowana piosenkarka straci życie właśnie w wyniku katastrofy lotniczej. Śmierć Anny Jantar to nieodżałowana strata dla polskiej kultury.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twórca „Misia Uszatka” zmarł na oczach dzieci w szkole. Wstrząsające wydarzenie
  2. Anna Świątczak po rozwodzie z Michałem Wiśniewskim nawróciła się. „Byłam zmiażdżona akceptacją Boga”
  3. Ewa Farna z DUŻYM ciążowym brzuszkiem. „Gruba to już jestem “legalnie”

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

anna jantar
instagram.com @annajantar_kjp

Anna Jantar zginęła tragicznie, gdy miała jedynie 29 lat.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułKiedyś Agnieszka Wróblewska była największą gwiazdą TVN-u. Co się z nią stało?
Następny artykułMarki torebek najbardziej pożądane w 2019 roku! Prawdziwe HITY
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.