Anna Mucha: Michael Jackson odwiedził Warszawę i spotkał się z aktorką! Gwiazda poznała Króla Popu jako dziecko. Jak to się stało? 

To naprawdę niesamowita historia. Gdy ponad 20 lat temu Michael Jackson przyjechał do Polski, postanowił zostać w niej odrobinę dłużej i pozwiedzać Warszawę. Traf chciał, że zawędrował do liceum, w którym uczyła się… Anna Mucha! Michael Jackson spotkał się z nią i innymi uczniami. Jak do tego doszło?

Anna Mucha: Michael Jackson odwiedził jej szkołę

To jeden z mało znanych faktów na temat życia Anny Muchy – gdy aktorka chodziła do liceum, poznała samego Michaela Jacksona! W 1996 roku muzyk odwiedził Polskę i dał legendarny koncert na warszawskim Bemowie. Występ artysty zapisał się na stałe na kartach historii miasta, które do tej pory nie doświadczyło podobnego widowiska.

Michael Jackson zakochał się w Polsce na zabój i rok później postanowił odwiedzić nasz kraj ponownie! Tym razem spotkał się z Aleksandrem i Jolantą Kwaśniewską, odwiedził pałac w Wilanowie, a na koniec zawędrował do Liceum im. Stefana Batorego, w którym uczyła się Anna Mucha!

Anna Mucha poznała Michaela Jacksona

Anna Mucha: Michael Jackson odwiedził jej szkołę w 1997 roku. W felietonie Weroniki Szczawińskiej na stronie Wyborczej czytamy wspomnienie autorki, która również uczyła się w tym czasie w Batorym.

– W trakcie nudnej lekcji z głośnika szkolnego radiowęzła odezwał się nagle zakłopotany głos dyrektorki. Nie pamiętam dokładnie jej słów. Jednak komunikat brzmiał mniej więcej tak: Mam wiadomość, trochę fajną, trochę żenującą; jutro naszą szkołę odwiedzi Michael Jackson – czytamy.

Artysta rzeczywiście przyjechał, w dodatku w czasie, gdy odbywały się matury. Michael miał podobno powitać uczniów z balkonu auli, następnie spotkał się ze specjalną delegacją. Wśród jej członków znalazła się Anna Mucha: Michael Jackson otrzymał od niej kwiaty! Aktorka była wówczas rzeczniczką szkolnego samorządu. 

Gwiazda miała wyjątkową okazję na spotkanie z artystą. Ciekawe, czy była jego fanką?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

instagram.com/taannamucha

Anna Mucha: Michael Jackson odwiedził jej szkołę!