Anna Mucha opublikowała na Instagramie bardzo niecodzienny wpis. Ten przedstawia bowiem zrzut ekranu artykułu, którego zdjęciem wyróżniającym jest aktorka w siwych włosach. Jej twarz również wygląda na nieco postarzoną. Nie mniej zaskakujący jest tytuł tekstu.

Wspomniany artykuł opowiada bowiem o aktorce, która z radością obwieszcza, że jest w bardzo dobrych relacjach z mężem swojego byłego partnera. Taka wiadomość mogła wprowadzić jej obserwujących w nie lada konsternacje. O co więc chodziło aktorce?

Anna Mucha i jej nietypowy wpis. O co chodzi?

Po przeanalizowaniu wpisu szybko można było stwierdzić, że nie jest on prawdziwy. Wskazuje na to nie tylko przerobione zdjęcie aktorki i tytuł, który na tę chwilę nie ma nic wspólnego z prawdą, ale także data. Ta pokazuje bowiem rok 2037. Nie jest to jednak nieudolnie spreparowany fake news, a część kampanii społecznej, którą współtworzy „Gazeta Wyborcza” i wiele znanych osobistości.

Akcja nazywa się „Jutro w Polsce”. W czerwcu obchodzimy miesiąc dumy, a tym samym solidarności ze społecznością LGBT+, a rzeczona kampania ma pokazać, jaką ojczyznę wyobrażają sobie osoby z tego środowiska, które w dzisiejszych czasach czują się we własnym kraju pod opresją. Organizatorzy podkreślają bowiem, że Polska po raz trzeci z rzędu została uznana za najbardziej homofobiczny kraj w Unii Europejskiej.

W ramach akcji na wielu portalach związanych z „Gazetą Wyborczą” pojawiły się artykuły z przyszłości, które pokazują, jak tolerancyjny miałby być to kraj. Właśnie dlatego w jednym z nich Mucha mówi o mężu swojego byłego. Z kolei Barbara Kurdej-Szatan opowiada w innym takim wpisie, że chodziła do szkoły z żoną prezydentki naszego kraju.

Pod postami aktorek widać, że znaczna część obserwujących wsparła inicjatywę i pochwaliła sam pomysł na akcję. Nie zabrakło jednak tych, dla których nawet fikcja dotycząca tolerancyjnej Polski jest już przesadą. Takie głosy tylko udowadniają, że podobne akcje są bardzo potrzebne.

Zobacz post:

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Anna Mucha (@taannamucha)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ewa Szykulska w żałobie po śmierci męża. Opublikowała wzruszające pożegnanie
  2. „Dzień Dobry TVN”: Do sieci trafiło nietypowe nagranie. Tego widzowie TVN nigdy nie mogli zobaczyć
  3. Olek Sikora porażony, właśnie przekazał niepokojące wieści. „Nie zostawię tej sprawy bez reakcji”

Źródło: Gazeta Wyborcza

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl