Nie tak dawno zmarła Anna Przybylska, a jej rodzina musi ponownie mierzyć się z wielką tragedią. Odszedł ukochany mąż jej mamy, Benedykt Wietrzykowski, znany gdyński działacz. Krystyna Przybylska opublikowała na swoim Facebooku wzruszającą wiadomość. 

Jest to tym trudniejsze dla rodziny, że w tej chwili pani Krystyna przechodzi koronawirusa, który dla osoby w jej wieku również jest niezwykle niebezpieczny. 

Najpierw Anna Przybylska, teraz jej tata. Trudne chwile dla rodziny

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku po długiej chorobie nowotworowej. Wspaniałą aktorkę żegnały tłumy fanów i jej rodzina. 

Wówczas wśród opłakujących znalazł się również Benedykt Wietrzykowski, drugi mąż mamy Anny Przybylskiej, Krystyny. Była to postać niezwykle ważna w życiu całej rodziny. 

Krystyna Przybylska była z nim związana przez 21 lat. Po śmierci jej pierwszego męża, a ojca dla Anny i Agnieszki, to właśnie Benedykt dał pasierbicom rodzinne ciepło i mógł z całą pewnością nazwać się ich tatą. Szanował również pamięć o ich zmarłym ojcu. 

Wietrzykowski był również znanym i niezwykle lubianym gdańszczaninem. Pracował jako prezes Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych działającego na rzecz osób, które w czasie wojny i okupacji zostały przymusowo wysiedlone z Gdyni. 

W ramach jego działań udało mu się m. in. postawić Pomnik Wysiedlonych Gdynian, który stoi na tamtejszym dworcu kolejowym. To jedna z najbardziej charakterystycznych instalacji znajdujących się w tym mieście. 

Żona żegna swojego męża. Wzruszający wpis

Swojego tatę pożegnała pani Agnieszka, siostra Anny Przybylskiej. Zrobiła to na swoim Instagramie, wstawiając zdjęcie z ukochanymi rodzicami.

Krystyna Przybylska postanowiła pożegnać swojego męża we wzruszający sposób. 

Na Facebooku zamieściła wpis, który wielu mógłby dać do myślenia. Zawsze warto pamiętać o bliskich. 

– Zastanówmy się. Warto. Nigdy nie wiesz, kiedy po raz ostatni widzisz kogoś. Nie wiesz o tym, że kłócisz się z kimś ostatni raz, albo po raz ostatni patrzysz w oczy tej osoby – pisała. 

Benedykt Wietrzykowski miał 82 lata.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Aga (@agulka2002)

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [o2.pl]

 

Poprzedni artykułUczestnik programu „Milionerzy” przez pytanie z biologii pożegnał dobrą passę
Następny artykułNowe rozporządzenie ws. obostrzeń związanych z pandemią. Wiele przepisów wchodzi w życie już dziś