Nie tak dawno zmarła Anna Przybylska, a jej rodzina musi ponownie mierzyć się z wielką tragedią. Odszedł ukochany mąż jej mamy, Benedykt Wietrzykowski, znany gdyński działacz. Krystyna Przybylska opublikowała na swoim Facebooku wzruszającą wiadomość.

Jest to tym trudniejsze dla rodziny, że w tej chwili pani Krystyna przechodzi koronawirusa, który dla osoby w jej wieku również jest niezwykle niebezpieczny.

Najpierw Anna Przybylska, teraz jej tata. Trudne chwile dla rodziny

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku po długiej chorobie nowotworowej. Wspaniałą aktorkę żegnały tłumy fanów i jej rodzina.

Wówczas wśród opłakujących znalazł się również Benedykt Wietrzykowski, drugi mąż mamy Anny Przybylskiej, Krystyny. Była to postać niezwykle ważna w życiu całej rodziny.

Krystyna Przybylska była z nim związana przez 21 lat. Po śmierci jej pierwszego męża, a ojca dla Anny i Agnieszki, to właśnie Benedykt dał pasierbicom rodzinne ciepło i mógł z całą pewnością nazwać się ich tatą. Szanował również pamięć o ich zmarłym ojcu.

Wietrzykowski był również znanym i niezwykle lubianym gdańszczaninem. Pracował jako prezes Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych działającego na rzecz osób, które w czasie wojny i okupacji zostały przymusowo wysiedlone z Gdyni.

W ramach jego działań udało mu się m. in. postawić Pomnik Wysiedlonych Gdynian, który stoi na tamtejszym dworcu kolejowym. To jedna z najbardziej charakterystycznych instalacji znajdujących się w tym mieście.

Żona żegna swojego męża. Wzruszający wpis

Swojego tatę pożegnała pani Agnieszka, siostra Anny Przybylskiej. Zrobiła to na swoim Instagramie, wstawiając zdjęcie z ukochanymi rodzicami.

Krystyna Przybylska postanowiła pożegnać swojego męża we wzruszający sposób.

Na Facebooku zamieściła wpis, który wielu mógłby dać do myślenia. Zawsze warto pamiętać o bliskich.

Zastanówmy się. Warto. Nigdy nie wiesz, kiedy po raz ostatni widzisz kogoś. Nie wiesz o tym, że kłócisz się z kimś ostatni raz, albo po raz ostatni patrzysz w oczy tej osoby – pisała.

Benedykt Wietrzykowski miał 82 lata.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Aga (@agulka2002)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [o2.pl]