Anna Szczepaniak mogła zostać gwiazdą. Po roli Wieśki w kultowym serialu Daleko od szosy wszyscy wróżyli jej wielką karierę. Los jednak nie był dla niej łaskawy, a jej historia zakończyła się tragicznie. Po stracie ukochanego mężczyzny wyskoczyła z okna. O szczegółach tej dramatycznej historii możemy przeczytać w magazynie Retro

Widzowie pokochali Annę Szczepaniak za rolę Wieśki w serialu obyczajowym Daleko od szosy w reżyserii Zbigniewa ChmielewskiegoPo ukończeniu studiów aktorskich w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej dostała angaż Teatrze Polskim. To właśnie tam poznała starszego o 15 lat Andrzeja Antkowiaka, w którym zakochała się od pierwszego wejrzenia. Ich szczęście nie trwało jednak długo. 

Nieszczęśliwa miłość

Anna dla poznanego w teatrze Antkowiaka porzuciła swoją dawną miłość, Andrzeja Strzeleckiego i nie zważała na żadne przeciwności losu. Nie przeszkadzało jej to, że Antkowiak nadużywa alkoholu, ani to, że ma żonę. Bez reszty oddała się tej relacji, nie zważając na to, że Andrzej traktuje ją jako kolejną przygodę:

— Tymczasem ona od początku miała wobec niego poważne plany: postanowiła, że nie tylko pomoże mu wyjść z nałogu, ale zostanie jego żoną — możemy przeczytać w gazecie Retro.

Co wydarzyło się w życiu Anny Szczepaniak?

Jak możemy przeczytać w obszernym artykule poświęconym Annie Szczepaniak w czasopiśmie Retro, chociaż połączyła ich wielka miłość, finał tej historii jest tragiczny:

— Pewnego wieczoru 43-letni Antkowiak trafił w ciężkim stanie do szpitala. Lekarze okazali się bezsilni. Zmarł 21 stycznia 1979 r. Przyczyna zgonu nie została do końca wyjaśniona. Ponoć był nią tętniak mózgu, ale wcześniej aktor mógł zostać brutalnie pobity — podaje gazeta Retro

Anna Szczepaniak popełniła samobójstwo

Wydawać by się mogło, że ich miłość była niemożliwa do spełnienia. Andrzej był od niej o wiele lat starszy, żonaty i zmagał się z alkoholizmem. Jednak Anna była skłonna pokonać wszelkie przeciwności losu, by z nim być. Okazało się, że ich miłość zakończyła się tragicznie. Anna Szczepaniak nie potrafiła pogodzić się ze stratą ukochanego:

Wpadła w depresję. 2 marca 1979 r. 40 dni po śmierci ukochanego, wyskoczyła z okna kamienicy w centrum Warszawy. Miała niespełna 28 lat — informuje gazeta Retro.

Anna Szczepaniak nie miała okazji, by w pełni rozwinąć swe aktorskie predyspozycje. Zagrała zaledwie w pięciu filmach i trzech serialach. Grób tragicznie zmarłej gwiazdy znajduje się na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

anna szczepaniak
fototeka.fn.org.pl

Anna Szczepaniak była u szczytu kariery.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułDaria Trafankowska zmagała się z ciężką chorobą. Mąż zostawił ją dla innej
Następny artykułMonica Bellucci ma 14-letnią córkę, która jest jej wierną kopią. Wygląda zjawiskowo