Anna Wendzikowska to nie tylko dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Od 2011 z powodzeniem gra uwielbianym przez polskich widzów serialu „M jak Miłość”. Gwiazda właśnie ujawniła, że jest w ciąży!

Dziennikarka stacji TVN przeprowadziła wywiady z takimi gwiazdami jak Brad Pitt czy Mila Kunis. Słynie z nieschodzącego twarzy uśmiechu i bardzo dobrego wyczucia stylu.

Anna Wendzikowska Instagram

Anna Wendzikowska ma na swoim Instagramie aż 315 tys. obserwujących. Ostatnio wiele emocji wywołało zdjęcie z brzuszkiem ciążowym popularnej dziennikarki. Zdjęcie zrobione zostało na plaży na francuskim wybrzeżu, gdzie dziennikarka spędzała swoje wakacje. Mowa o miejscowości Biarritz (region Nowa Akwitania), która znajduje się po francuskiej części gór Pirenejów. Zobaczcie, jak pięknie prezentuje sie Ania w przysłowiowym stanie błogosławionym. Zdjęcie poniżej.

Nie ma już co się samej oszukiwać, że może nie widać. Będzie nas więcej! Kochani, dziękuję za wszystkie gratulacje, życzenia powodzenia i słowa wsparcia. To wiele dla mnie znaczy. Jestem naprawdę szczęśliwa!” – czytamy na Instagramie Anii.

Wendzikowska ma już jedno dziecko z byłym partnerem, Patrykiem Ignaczakiem. Kornelia Ignaczak ma obecnie 3 latka i jest oczkiem w głowie mamy. Najwyraźniej doczekała się rodzeństwa. Patryk Ignaczak od 2007 roku związany z zespołem Audiofeels. Zespół AudioFeels to grupa wokalna z Poznania, gdzie głos nie jest jedynie instrumentem do śpiewu, ale i imitowania innych instrumentów muzycznych. Zespół w 2015 wystąpił w programie „Mam Talent”, gdzie zdobył serca widzów i sporą popularność. Jak Ignaczak komentuje rozstanie z Anią? Jest w tej kwestii bardzo dyplomatyczny.

– Staram się raczej nie komentować mojego życia prywatnego, więc może zostawmy ten temat. Staramy się, aby nasze kontakty były jak najlepsze. Mamy córkę. Najważniejsze, żeby ona czuła się dobrze – skwitował w rozmowie z Jastrzabpost.pl.

Zastanawiacie się, gdzie Ania poznała swojego obecnego partnera, Jana Bazyla? Prezenterka zdradziła tę informację w wywiadzie dla magazynu „Gala”:

– Kilka lat temu, przez wspólnych znajomych, ale wtedy każde z nas było w związku. Potem sobie przypomnieliśmy, że tak naprawdę poznaliśmy się już wcześniej, 15 lat temu na Helu. Mieliśmy wtedy wspólne towarzystwo. Kiedy rozstałam się z ojcem Kornelii, spotkałam Janka w Akademii Kulinarnej na „Koszykach”. Urządzał tam imieniny komuś ze swojej rodziny i na tej imprezie była moja koleżanka. Przechodząc obok, pomachałam jej, potem zostałam na tę uroczystość wciągnięta i tak się zaczęło. Janek natychmiast przypomniał sobie, że już raz się poznawaliśmy, a to był akurat taki moment, że on też był parę miesięcy po rozstaniu – powiedziała Wendzikowska.

Anna Wendzikowska partner

Jan Bazyl to jeden z najlepiej opłacalnych prezesów spółek inwestycyjnych w Polsce. Parę połączyły wspołne zainteresowania. Obydwoje uwielbiają wakeboarding, a także operę. Wakeboarding to pływanie na desce surfingowej przy jednoczesnym trzymaniu się linki, podczepionej do łodzi. Sport ten gwarantuje dużo funu!

Po rozstaniu z Ignaczakiem, w wywiadzie dla „Gali” Ania wyznała, czego oczekuje od przyszłego partnera. Powiedziała wówczas:

Na pewno potrzebuje kogoś, kto będzie miał podobne do mojego podejście do życia, będzie kierował się podobnymi wartościami. Potrzebuje kogoś pełnego sprzeczności. Z jednej strony, bardzo odpowiedzialnego, godnego zaufania, ale z drugiej – takiego trochę wariata.

– Szalonego, z fantazją. Kogoś, z kim można porozmawiać na każdy poważny temat, pójść na czterogodzinną operę i z kim można pośmiać się z głupot, chodzić po lesie, biwakować, pojechać na wyprawę z plecakiem. Kogoś z dużym apetytem na życie, ale też z jasno wyznaczonymi celami, ambitnego i odpowiedzialnego. Partner musi być przyjacielem – powiedziała Wendzikowska podczas wywiadu.

Cóż, Jan Bazyl zdaje się spełniać te kryteria 😉

Anna Wendzikowska wiek

Ania Wendzikowska urodziła się 7 września 1981 roku w Warszawie. Ma 36 lat. Przeprowadziła wywiady z takimi artystami jak Russel Crowe, Anthony Hopkins, Will Smith, Sylverster Stallone, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Leonardo Dicaprio, Jude Law czy Julia Roberts. Dziennikarka bardzo często zbierała od swoich gości, zwłaszcza tych płci męskiej komplementy dotyczące swojej urody. Czasami były one jednak na granicy dobrego smaku. Russel Crowe, gdy Wendzikowska oznajmiła mu, że ma kłopoty ze swoim głosem, stwierdził, że przy takim wyglądzie właściwie mogłaby nic nie mówić. Ania wyglądała na wyraźnie zmieszana jego postawą. Wcale się nie dziwimy.

Nie każdy jednak komplementował ja w tak nachalny i bądźmy szczerze dość prostacki sposób. Jude Law dał do zrozumienia, że jest zauroczony dziennikarką w nieco bardziej urokliwy sposób. Gdy Ania zadała pytanie o to, jak wspomina pocałunki na planie filmu, w którym występował (rozmowa dotyczyła premiery „Króla Artura” w reżyserii Guy’a Ritchie), odpowiedział, że przez chwilę pomyślał, że chodzi o przyszły pocałunek między Anią a nim. Zastanawiacie się, które wywiady Wendzikowska wspomina najmilej? Odpowiedź, która się nasuwa to, że wszystkie. Podczas każdego spotkania korespondentka TVN jest bowiem niesamowicie uśmiechnięta i entuzjastycznie nastawiona do swojej pracy. Widać, że kocha to, co robi.

Anna Wendzikowska często wypowiada się w mediach o tym, jakie wrażenie zrobili na niej poszczególni aktorzy lub aktorki. Szczególnie chętnie wypowiada się na temat rozmów z Leonardo Dicaprio. W swojej książce pt. „Pytania o Hollywood, czyli gwiazdy bez tajemnic” napisała, że aktor pozuje na ogromnego intelektualistę. Jej zdaniem stracił on już swój młodzieńczy urok, a lata imprez odbijają się na jego zmęczonej facjacie. Przyznała, że potrafi być bardzo spontaniczny, a wywiad z nim na długo pozostanie w jej wspomnieniach. Wendzikowska napisała, że Dicaprio był jej obiektem westchnień w młodości. Nie ma w tym nic dziwnego, po jego roli w hitowym „Titanicu” aktor zaczął podbijać damskie serca. Po tej roli kariera Dicaprio nabrała prawdziwego rozpędu.

Anna Wendzikowska – Ugotowani

Anna Wendzikowska wzięła udział w specjalnym wydaniu popularnego programu TVN „Ugotowani”. Formuła programu opiera się na tym, że czwórka najczęściej obcych sobie ludzi postanawia przygotować pyszną kolację, na którą zapraszani są pozostali uczestnicy konkursu. Każdy z uczestników ocenia jakość potraw podanych podczas kolacji. Przyznają sobie oni punkty. Widzowie oglądać mogą zarówno kulisy przygotowywania kolacji, jak i jej przebieg. Następnie uczestnicy przyznają sobie określone noty. Muszą je jednak odpowiednio uzasadnić. Odcinek „Ugotowani z gwiazdami” z udziałem Ani wzbudził spore zainteresowanie. Gwiazda otrzymała w nim najmniej punktów. Nie należy zapominać, że nie każdy mógł przecież wygrać. W odcinku udział wzięli tancerz Stefano Terrazzino, aktorka i reżyserka Małgorzata Potocka oraz projektant mody Maciej Zień.

W wywiadzie dla czasopisma „Pani domu”, Ania zdradziła, co najbardziej lubi gotować:

Najchętniej robię ogórkową. Także żurek, taki z ziemniakami. Robię też strogonowa z groszkiem i pieczarkami (to autorski przepis mamy) albo makarony z sosami śmietanowymi i serowymi. Zdarza mi się upichcić gar zupy czy ulubionego dania i podjadać je przez trzy dni. Czasem pod koniec nawet lepiej smakuje! Nie robię tego z lenistwa, tylko po prostu tak lubię.

Anna Wendzikowska wpadki

Każdemu zdarzyć się może popełnić błąd i zaliczyć wpadkę. Ani Wendzikowskiej również zdarzały się takie sytuacje. Podczas wywiadu z Sigourney Weaver, gwiazdą filmu „Chappie” miała miejsce jedna z nich. W czasie ich rozmowy padło pytanie:

– Wiesz może kim był Grotowicki? – spytała Weaver.

– Nie – odpowiedziała Wendzikowska, chichocząc.

– Jesteś dzisiaj drugą osobą z Polski, która tego nie wie. To był naprawdę największy reżyser teatralny w historii. W latach 70. i 90. Ameryka zwariowała na jego punkcie. Mój mąż pojechał do Polski jako 17-latek, żeby się uczyć u niego i to zmieniło jego życie – odpowiedziała aktorka, wyraźnie zirytowana.

Ania odpowiedziała, że z pewnością poczyta na jego temat i czuję sie zawstydzona, że nie wiedziała, kim był Grotowicki. Udało jej się wybrnąć z tej sytuacji z duża klasą i utrzymać nerwy na wodzy. Ania jest absolwentką krakowskiego Studia Aktorskiego „Lart”. Każdy, kto dziwi się zatem jej obecnością w serialu „M jak miłość”, może będzie sie już dziwił nieco mniej.

W rozmowe PAP Life Wendzikowska powiedziała:

Aktorstwo to była moja pierwsza wielka pasja. Marzyłam o nim od wczesnego dzieciństwa. Niestety, nie dostałam się do szkoły teatralnej i poszłam na studia dziennikarskie, które stały mi się bardzo bliskie. Bardzo się cieszę, że poniekąd mam dwa zawody, dwie pasje i mogę robić różne rzeczy. Nie muszę stawiać wszystkiego na jedną kartę.

W popularnym programie portalu Plejada pt. „W ogniu pytań” Wendzikowska przyznała, że swój warsztat aktorski ocenia na 7 w 10-stopniowej skali. Zaznaczyła, że zawsze zostawić trzeba sobie miejsce na rózwój, więc nie przyzna sobie więcej punktów. Warsztat dziennikarski oceniła z kolei na 9.  Na pytanie, jakim kochankiem byłby Russel Crowe, odpowiedziała, że takim sobie. Cóż biorąc pod uwagę zachowanie, o którym pisaliśmy wcześniej, wcale się nie dziwimy takiej odpowiedzi na to pytanie. Warto pamiętać, że Wendzikowska przeprowadziła wywiady także w wybitnymi aktorkami. Z Kate Winslet spotkała się przy okazji premiery filmu „Steve Jobs”. Dziennikarka spotkała zatem zarówno Jack’a, jak i Rose ze swojego ulubionego filmu z dzieciństwa. Jest czego zazdrościć;)

Anna Wendzikowska płeć dziecka

Ania zdradziła płeć swojej przyszłej pociechy. W rozmowie z portalem Jastrząb Post wyznała, że spodziewa się córki! Podobno wybrane zostało już imię dla dziecka – Antonina. Kornelia będzie mieć więc siostrzyczkę. Zarówno imię Antonina, jak i Kornelia mają w sobie dużo uroku i są niecodzienne.

Czy wiecie, jakie znaczenie ma imię Antonina?

Wg internetowej księgi imion osoba, która jej nosi charakteryzuje się dużą ambicją. Jest bezinteresowna i pomocna. Mimo że lubi towarzystwo, doskonale odnajduje się także w samotności. Jest sumienna, ostrożna wobec ludzi i dobrze zorganizowana. Ludzie są jej przychylni, bo ujmuje ich swoją szczerością. Znaczenie imienia to doskonała lub wybitna. Pochodzi od rodu Antoniuszów, z którego wywodził się wielki rzymski wódz i stronnik Cezara.

Ciekawe, czy Ania kierowała się tym opisem przy wyborze imienia, czy po prostu zadecydowały kwestie jego brzmienia, które jest niezwykle ujmujące.

Anna Wendzikowska i jej styl

Styl dziennikarki można określić jako elegancki, delikatny i bardzo kobiecy. Prezenterka uwielbia pastelowe kolory, szczególnie pudrowy róż czy niebieski. Dobrze odnajduje się w bieli i beżach. Po jej Instagramie wnioskować można, że przepada za kapeluszami i luźnymi sukienkami, podkreślającymi kobiecość. Bardzo ceni subtelność. Jej styl idealnie podkreśla jej urodę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ola Ciupa. Cała prawda o najsławniejszej Słowiance Donatana
  2. Maseczki, które sama możesz zrobić w domu
  3. Polskie gwiazdy sportu, których już z nami nie ma [ZDJĘCIA]

źródła: gala.pl, plejada.pl, polki.pl, ksiegaimion.com, teleshow.wp.pl, party.pl, jastrzabpost.pl

Poprzedni artykułNajmodniejsze fryzury na lato
Następny artykułSzczepionki – fakty i mity
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.