Lelum.pl > Nowości > Archiwum X rozpoczęło działania! Przełom ws. Iwony Wieczorek? "Nadzwyczajne metody"
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 22.09.2023 14:08

Archiwum X rozpoczęło działania! Przełom ws. Iwony Wieczorek? "Nadzwyczajne metody"

policja, Iwona Wieczorek
Nowe informacje w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Fot. materiały prasowe, DOMIN/AGENCJA SE/East News

Choć od zaginięcia Iwony Wieczorek minęło już 13 lat, ta sprawa wciąż budzi w Polakach wiele emocji. 19-letnia wówczas gdańszczanka zapadła się pod ziemię po wyjściu z sopockiego klubu. Co ją spotkało? Tego próbuje dowiedzieć się krakowskie Archiwum X. Eksperci wykorzystują nowe, innowacyjne technologie, które mają przybliżyć ich do rozwiązania zagadki zniknięcia Iwony Wieczorek.

Zaginiecie Iwony Wieczorek - ta sprawa do dziś budzi wiele emocji

Zaginiecie Iwony Wieczorek to z najbardziej tajemniczych spraw, które wciąż pozostają nierozwiązane. Gdy 19-latka zaniknęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku, co poruszyło całą Polskę. Niestety mimo mijających tygodni wzmożonych poszukiwań policji, śledczym nie udało się natrafić na niemal żaden ślad po dziewczynie. 

Iwonę Wieczorek po raz ostatni zarejestrowały kamery miejskie w Sopocie, gdy udała się w drogę powrotną z klubu "Dream" do swojego domu. Od tamtej pory nie udało ustalić się, co działo się z gdańszczanką. Jednak mimo tego, że od jej zaginięcia minęło już 13 lat, policja wciąż dąży do tego, by rozwiązać tę sprawę. Aktywne działania ku temu podjęło krakowskie Archiwum X.

Dziś "PnŚ" nagle zostało przerwane. Ciężarnej Małgorzacie Tomaszewskiej zeszkliły się oczy, przekazała komunikat o swoim dziecku

Archiwum X posuwa się do przodu w sprawie rozwiązania zagadki zginięcia Iwony Wieczorek

Śledczy z krakowskiego Archiwum X są uważani od ekspertów od nierozwiązanych spraw. Eksperci już od kilku lat poświęcają uwagę zaginięciu Iwony Wieczorek, jednak do tej pory nic nie wskazywało na przełom w śledztwie. Okazuje się jednak, że prawda jest zupełnie inna. Policja robi wszystko, co może, by odkryć prawdę.

Jakiś czas temu o postępach w śledztwie, które prowadzi krakowskie Archiwum X, poinformował portal “i.pl”. Po konsultacji z krajową prokuraturą okazało się, że słynne Archiwum X wykorzystuje do pracy "nowe technologie, wiedzę najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, a także niestandardowy sposób badania dowodów. Więcej informacji, z uwagi na dobro postępowania, nie mogli ujawnić. 

Prokuratorzy z Archiwum X podejmą czynności zmierzające do szczegółowego odtworzenia i ustalenia przebiegu zdarzeń – poinformowała portal “i.pl” Prokuratura Krajowa

Mężczyzna obciążony zarzutami w sprawie Iwony Wieczorek ma kłopoty

Postępy krakowskiego Archiwum X w śledztwie to nie wszystkie nowe informacje. Do mediów wyciekły wiadomości o mężczyźnie, który może być zamieszany w zaginięcie Iwony Wieczorek. Paweł P. już jakiś czas temu otrzymał zarzuty utrudniania postępowania karnego poprzez usuwanie dowodów, zacieranie śladów przestępstwa, a także podawania nieprawdziwych informacji. Teraz mężczyzna wplątał się w kolejny konflikt z prawem.

Ostatnim razem Pawłowi P. udało się wyjść na wolność dzięki wpłaconemu poręczeniu majątkowemu. Tym razem jednak został ponownie zatrzymany, ale w sprawie śledztwa dot. przekrętów podatkowych. Jak podała do wiadomości Gazeta Wrocławska, prokurator zastosował wobec mężczyzny poręczenie majątkowe w kwocie 300 tysięcy złotych, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

źródło: pudele.pl