W środę wieczorem Artur Barciś przekazał bardzo smutną wiadomość. Zmarła kobieta, która miała ogromny wpływ na jego życie, to dzięki niej został aktorem. Płakała ze szczęścia gdy dostałem się na wydział aktorski PWSFtViT w Łodzi – wyznał na swoim Facebooku.

Słynny aktor Artur Barciś przeżywa ciężkie i smutne chwile. Za pośrednictwem Facebooka poinformował, że zmarła Elżbieta Barczyk, nauczycielka języka polskiego, która pokierowała początkami kariery aktora i wpłynęła na jego późniejsze życie zawodowe.

Artur Barciś przekazał smutną wiadomość

Gdyby nie Elżbieta Barczyk, prawdopodobnie telewidzowie nigdy nie mieliby tak wielkiej przyjemności z oglądania takich produkcji jak: Miodowe Lata, czy Ranczo. Jednym z głównych bohaterów seriali jest Artur Barciś, który swoją charyzmą i niezwykłym kunsztem aktorskim przyczynił się do ich wyjątkowości.

Za pośrednictwem Facebooka opublikował wspomnienie nauczycielki języka polskiego, która wywarła na nim niesamowity wpływ podczas wyboru swojej kariery zawodowej. To dzięki niej został aktorem i do dziś może występować przed publicznością, zarówno w teatrze, jak i na ekranach telewizorów i kin.

— Była cudowną nauczycielką. Małemu, zakompleksionemu chłopakowi ze wsi pokazała drogę, dzięki której uwierzył w siebie i w swoje marzenia. Nauczyła mnie kochać język polski, nauczyła szacunku do literatury, nauczyła miłości do poezji i muzyki. To w jej prywatnym mieszkaniu słuchałem z płyt, piosenek Ewy Demarczyk i Marka Grechuty — pisał aktor.

Pod opublikowanym wspomnieniem pojawiło się wiele komentarzy od fanów, którzy wysyłali wyrazy współczucia, a zarazem jednoczyli się w bólu ze słynnym aktorem. Mnóstwo internautów rozumie, jak ciężka jest strata pedagoga, czy wychowawcy, który dzięki swoim staraniom, przyczynił się do tego, kim dzisiaj są.

 Bardzo brakuje nam wychowawców, pedagogów, którzy nas ukształtowali… Zostaje pamięć o Nich i wdzięczność dla Ich pracy; Miał pan dużo szczęścia i talentu i dzięki takim ludziom dziś pan jest wspaniałym człowiekiem – pisali użytkownicy Facebooka pod opublikowanym zdjęciem.

Artur Barciś przechodzi przez trudne życiowe momenty

Jeszcze przed kilkoma tygodniami, a także podczas końcówki 2020 roku Artur Barciś informował, że przeszedł przez koronawirusa, przed którym ostrzegał każdego internautę i zarzekał się, by nie lekceważyć tej choroby.

  Kaszel od rana do nocy, potem od nocy do rana, będziesz się zwijał z niemocy, osłabniesz od niewyspania. Gorączka cię mokrym kocem rozbije na tysiąc drgawek, a suchy kaszel jak z procy odbierze wiarę w poprawę. Mdłości, ból mięśni i głowy, nogi i ręce jak z waty. Obcy się wybrał na łowy i wali do ciebie z armaty – mówił w swoim monologu w mediach społecznościowych.

Pod koniec ubiegłego roku podał informację na temat swojego stanu zdrowia. Mówił wówczas, że jest ozdrowieńcem, jednak w dalszym ciągu odczuwa powikłania po przebytej chorobie. W międzyczasie przeżył także śmierć bliskiego kolegi po fachu Piotra Machalicy. Niestety ostatnie tygodnie i miesiące nie oszczędzają Artura Barcisia.

Zobacz zdjęcie:

Artur Barciś
facebook.com/barcislandia

Artur Barciś poinformował o śmierci swojej ukochanej nauczycielki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Poprzedni artykułKobieta dowiedziała się, że za ślub zapłaciła więcej, bo pan młody miał ciemniejszą karnację
Następny artykułOtwarcie restauracji i siłowni. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos, podał terminy
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl