Brzeziny (łódzkie): Nożownik zaatakował mężczyznę, niestety pomimo udzielonej pomocy ofiara nie przeżyła. Napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak policji udało się go zatrzymać.

Cały czas nie wiadomo, kim jest nożownik i dlaczego zaatakował. Jak podaje rmf24.pl, gdy policjanci zauważyli go i próbowali zatrzymać, ten zranił jednego z funkcjonariuszy.

Nożownik w Brzezinach

W kierunku napastnika oddano trzy strzały, został on ranny w nogę i zatrzymany. Jak podaje polsatnews.pl, śmierć zaatakowanego mężczyzny została potwierdzona przez rzecznika wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi Jędrzeja Pawlaka:

Nasze działania na miejscu zdarzenia ograniczyły się do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i wspomagania działań pogotowia. Na prośbę lekarza pogotowia strażacy udzielali też pomocy żonie zranionego mężczyzny. Niestety, mimo podjętych działań, nie udało się go uratować powiedział.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Wiadomo, że na miejsce tragedii policję wezwał świadek zdarzenia. Policjanci rozpoczęli pościg, dzięki czemu szybko udało się zatrzymać sprawcę.

– W rejonie ulicy Staszica patrol zauważył mężczyznę idącego z nożem w ręce – relacjonuje rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka, czytamy na rmf24.pl. – Policjanci dogonili go w bramie, gdzie podjęli próbę zatrzymania napastnika. W trakcie tych czynności mężczyzna zranił jednego z policjantów. W kierunku agresora oddano strzały. Napastnik został ranny w nogę  – dodała.

 Życiu policjanta i zatrzymanego nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu trwają prace służb, czynności rozpoczął prokurator.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: polsatnews.pl, rmf24.pl

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.