Kanał ATM Rozrywka zniknął dziś z multipleksu MUX-1. Wygasła mu koncesja, a nowej wciąż nie wydała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – informował rano portal money.pl. Teraz businessinsider.com.pl donosi, że konkurs został rozstrzygnięty. Polacy będą mogli oglądać stację Silver TV.

W środę wygasła 10-letnia koncesja stacji ATM Rozrywka. Konkurs na miejsce na pierwszym multipleksie telewizji naziemnej (MUX-1) został już rozstrzygnięty – wygrał Silver TV, należący do telewizyjnej firmy Michała Winnickiego.

Koniec ATM Rozrywka

Jeśli chodzi o koncesję na nadawanie w telewizjach kablowo-satelitarnych to nie będziemy występować o jej przedłużenie, jeśli nie dostaniemy koncesji na telewizję naziemną. Staramy się o nią w nowym postępowaniu konkursowym. Nasz wniosek jest taki sam jak był, nazwa kanału jest również taka sama. Oprócz naszego wniosku jest jeszcze osiem innych. Czekamy teraz na decyzję KRRiT – mówił Przemysław Kmiotek, wiceprezes zarządu ATM Grupy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Przemysław Kmiotek zaznaczył, że jeśli stacja nie dostanie koncesji, zaprzestanie nadawania ATM Rozrywka w ogóle i wyjdzie z rynku nadawców. Stwierdził, że nie byłoby to opłacalne biznesowo.

Jak przypomina portal Wirtualnemedia.pl ATM Grupa rok temu złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na udzielenie nowej koncesji. Regulator miał jednak stwierdzić, że w wyznaczonym terminie nie otrzymał odpowiednich dokumentów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

W związku z powyższym złożono skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na bezczynność organu.

Silver TV – nowy kanał dla seniorów

Jak podała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Silver TV będzie niekodowany i udostępniany odbiorcom bezpłatnie. Kanał będzie adresowany głównie do seniorów.

Kanały adresowane do widzów 50+ powstały już m.in. w Czechach (CT3) oraz Niemczech (SAT1 Gold) i cieszą się tam dużym zainteresowaniem. Polska telewizja goni za młodym widzem w wieku 16-49 lat, ale to dawno nieaktualna grupa docelowa. Telewizji wierni są widzowie starsi i w końcu dla nich trzeba stworzyć dedykowany im tematyczny kanał telewizyjny – powiedział Michał Winnicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Na razie nie wiadomo, kiedy Silver TV zacznie nadawanie i co dokładnie znajdzie się w ofercie stacji. Według businessinsider.com.pl, na uruchomienie kanału najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać nawet kilka tygodni.

Jesteście ciekawe, co znajdzie się w ramówce Silver TV ?

Zobacz film:

 

Przed zakończeniem nadawania widzowie ATM Rozrywka mogli obejrzeć odcinek serialu Doktor Martin.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: businessinsider.com.pl, money.pl, Wirtualnemedia.pl.

Poprzedni artykułSzczegóły pogrzebu Judyty Turan. „Prosimy, ubierzcie się kolorowo i przynieście ze sobą kolorowe wstążki”
Następny artykułMaciej Dolega i Aleksandra Janiec odchodzą z TVN24. Prezenterka i lubiany pogodynek potwierdzili doniesienia
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.