Awaria, która pojawiła się w Warszawie, uniemożliwiła normalne funkcjonowanie tysiącom osób zamieszkujących dzielnice Warszawy. Do zdarzenia doszło w elektrociepłowni Żerań. W wyniku problemów Warszawiacy z sześciu dzielnic nie mają dostępu do ciepłej wody. Burmistrz Bielan nie jest w stanie wskazać, kiedy funkcjonowanie elektrociepłowni wróci do normy.

Do dzielnic, które od około godziny 15.30 nie mają dostępu do ciepłej, wody są: Praga-północ, Praga-południe, Targówek, Żoliborz, Bielany i Białołęka.

Awaria w Warszawie

Na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny powstania awarii. Na miejscu trwają próby przywrócenia ciepłej wody Warszawiakom.  Na razie nie został podany termin, kiedy elektrownia wróci do normalnego funkcjonowania.

Warszawiacy wciąż zgłaszają brak ciepłej wody. To kolejna awaria elektrociepłowni w Warszawie. Elektrociepłownia zaopatruje w ciepłą wodę nie tylko wyżej sześć wymienionych dzielnic. Póki co jednak reszta mieszkańców Warszawy nie doświadczyła z powodu defektu elektrociepłowni braków ciepłej wody.

  1. Pilny apel ministerstwa. Nagle podjęli decyzję
  2. Pierwszy tego typu przypadek na świecie. Ponowne zakażenie koronawirusem

Elektrociepłownia Żerań

Elektrociepłownia mieści się na Żeraniu, po prawej stronie Wisły. Jest drugą co do wielkości elektrociepłownią w stolicy, która ogrzewa 43 procent jej budynków. Wciąż trwają modernizacje mające na celu zmniejszenie emisji szkodliwych dla środowiska dymów.

Celem prac modernizacyjnych jest także dostosowanie się do spełniania norm emisyjnych IED. W zakresie tego projektu dwa kotły fluidalne mają nowe filtry workowe (ograniczenie emisji pyłu) i zmodernizowany układ podawania kamienia wapiennego (ograniczenie emisji tlenków siarki). Awaria mogła być związana z tymi pracami. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jeszcze niedawno obiecała, że wróci. Niestety, nie żyje
  2. Nietypowy przepis na mizerię zachwyci każdego. Dodatkowy, niespodziewany składnik robi robotę
  3. Michał Olszański zwolniony z TVP po 21 latach. Nawet nie mógł pożegnać się z widzami
  4. Była żona wyśmiała Krzysztofa Ibisza. Anna Nowak-Ibisz nie zostawiła suchej nitki
  5. Rodzice, uważajcie na swoje dzieci. Polskę właśnie obiegła wstrząsająca wiadomość
  6. Niesamowite nowości na półkach w Biedronce. Koniecznie zwróć na nie uwagę, wielka uczta gwarantowana

Źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułKoszmar rodziców 12-latki. Zmarła, niedługo po tym wróciła do życia na godzinę
Następny artykułZenon Martyniuk ma poważne kłopoty. W TVP już poznali prawdę, nie puszczą jej płazem
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl