Awokado w ostatnich latach przeżywa na świecie swój renesans. Uwielbiany przez ludzi owoc, przyrządzane jest w taki sposób, że można jeść go na obiad, śniadanie czy nawet deser. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie za sobą uprawa i kupno tego popularnego owocu.

Awokado ma wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Ostatnie doniesienia wskazują jednak na olbrzymi problem przyrodniczy, który powodują pola uprawne z tym owocem.

Negatywne skutki awokado

Ten owoc możemy spotkać w różnej formie w niemal każdej restauracji. Żeby kupić go w całości, wystarczy udać się do osiedlowego sklepu. Wszystko przez to, że w ciągu ostatnich kilku lat jego popularność osiągnęła wcześniej nikomu nieznany poziom.

Niestety, masowa uprawa i światowy eksport awokado znacznie przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Owoc najlepiej rośnie na terenach obecnie porośniętych lasami tropikalnymi. Wycinka tych terenów to nie tylko zmniejszająca się ilość tlenu, ale zabranie domów milionom zwierząt, które muszą emigrować lub umierają z głodu.

  1. Była na samym szczycie, kochała ją cała Polska. Trudno uwierzyć, jak skończyła Maryna z „Janosika”
  2. Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką
  3. Wielka tragedia. Niestety, nie żyje Robert Rogalski, cała Polska we łzach

Awokado — jeden z najpopularniejszych owoców XXI wieku

Awokado w ostatnich latach znacznie zyskało na popularności. Oczywiście, nawet jeżeli ograniczy się jego hodowlę, to nie zniknie całkowicie ze sklepowych półek. Jedzenie owocu ma istotne znaczenie dla naszego organizmu. 

Awokado jest bogate w tłuszcze, które powodują obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Miąższ ma właściwości łagodzące dla żołądka i jest wskazany przy zatruciach czy biegunkach. Warto zastanowić się, czy spożywanie w dużej ilości jest odpowiednie, jednak całkowite wykluczenie go z diety może okazać trudne i bolesne.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

awokado
fot. unsplash.com/Louis Hansel @shotsoflouis

Awokado może mieć bardzo negatywne skutki dla środowiska.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Według policji na wiecu Andrzeja Dudy uczestniczyło za dużo osób. Organizatorzy dwóch zgromadzeń mogą ponieść bardzo poważne konsekwencje?
  2. Skandal nad Morskim Okiem. Zdruzgotani turyści muszą zawracać
  3. Mały Henryk to prawdziwa kopia taty. Radosław Majdan pokazał swoje zdjęcia z dzieciństwa, identyczni
  4. Ministerstwo Zdrowia interweniuje. Chodzi o Andrzeja Strzeleckiego, niewiarygodna decyzja
  5. Policja już postawiła zarzuty i domaga się kary. Chodzi o wiec Andrzeja Dudy
  6. Apel policji do właścicieli psów. Każdy powinien go przeczytać

Źródło: smakosze.pl

 

Poprzedni artykułCudowna wiadomość. Wizz Air otwiera dwa nowe kierunki uwielbiane przez gwiazdy, polecimy za grosze
Następny artykułZdjęcie dziewczynki podzieliło internautów. Wszyscy zachodzą w głowę, co się na nim dzieje
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.