Lelum.pl

Uwielbiasz jeść awokado, ale wyrzucasz pestkę? To błąd, zobacz co się wydarzy, gdy wbijesz w nią wykałaczkę

17 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Kinga Majewska

Awokado to owoc o wielu właściwościach odżywczych. Zdania na jego temat są jednak podzielone. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Z naszego poradnika dowiesz się, jak wykorzystać pestkę awokado. Jeżeli ją wyrzucasz – popełniasz błąd!

Awokado to owoc o wielu właściwościach odżywczych. Zdania na jego temat są jednak podzielone. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Z naszego poradnika dowiesz się, jak wykorzystać pestkę awokado. Jeżeli ją wyrzucasz – popełniasz błąd!

Awokado swoją popularność zawdzięcza słynnemu guacamole. Jest to bowiem główny składnik tego pysznego dipu. Wykorzystywane jest jednak do wielu rzeczy! Jedni jedzą sam owoc, inni robią z niego maseczki do włosów. Należy jednak wiedzieć, że pestkę, którą normalnie każdy wyrzuca, można wykorzystać. Użyj tylko wykałaczki!

Drzewko z pestki awokado

Jeśli jesteś fanem roślin to wiedz, że jeśli posiadasz w domu awokado, możesz wyhodować swoje własne drzewko! W tym wypadku fraza zjeść ciastko i mieć ciastko pasuje idealnie.

Do wyhodowania swojej własnej roślinki potrzeba niewiele składników. Najszybszym sposobem na wykiełkowanie pierwszej łodyżki z pestki, jest zamontowanie w niej dwóch lub trzech wykałaczek i włożenie do Pamiętaj, że pestka nie może być cała zanurzona. Patyczki mają za zadanie podtrzymywać nasiono tak, by pozostało na poziomie 2/3 zanurzenia.

Teraz wystarczy uzbroić się w cierpliwość. Pierwszy korzonek powinien pojawić się od 2-4 tygodni. Zaraz po tym, możesz przesadzić roślinę do głębokiej doniczki i obserwować, jak rośnie twoje drzewo!

Drugą opcją jest posadzenie pestki od razu w ziemi. Musisz jednak wiedzieć, że jest to o wiele bardziej żmudny proces. Kwiat będzie kiełkował znacznie wolniej.

Jak pielęgnować drzewko awokado?

Każda poprawnie wyhodowana roślinka awokado nie wymaga dużego nakładu pracy, a jego pielęgnacja jest prosta. Roślina ta musi mieć zapewnioną odpowiednią wilgotność. Musisz wiedzieć również, że roślina ta stroni od przeciągów.

Mimo, że drzewko awokado ma piękne zielone liście i szybko rośnie do góry, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że przyniesie wam ona owoce. Eksperci twierdzą, że nawet jeśli uda się stworzyć warunki, zbliżone do tych naturalnych – cały proces może potrwać nawet 6 lat!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

awokado

Takie przygotowanie pestki zajmie Ci kilka minut!

awokado

Żeby doczekać się drzewka, należy uzbroić się w cierpliwość

awokado

Od dziś możesz wykorzystać cały owoc, bez pomijania pestki

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Mocne słowa krytyki wobec Agaty Dudy. Anja Rubik wbiła jej szpilę

źródło: dom.wp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Dom

Znamy cenę za pączki w Biedronce w tłusty czwartek. Szynka 2,99 zł, sok 1,57 zł i inne promocje
Czytaj więcej >

Dom

Nadzwyczajne okazje w Pepco. Każda kobieta czym prędzej będzie chciała kupić 5 produktów
Czytaj więcej >

Dom

Dzisiaj zaczęły się zaskakujące promocje w Biedronce. Podajemy, co można taniej kupić
Czytaj więcej >

Dom

Biedronka rusza z wielkimi promocjami wraz z początkiem tygodnia. Cena mięsa i ryb znacznie obniżona
Czytaj więcej >

Dom

Okazje tygodnia w Biedronce. Garnki, czajniki, patelnie i wiele innych w hitowych cenach
Czytaj więcej >

Dom

Jutro będą imponujące promocje w Biedronce
Czytaj więcej >
Kinga Majewska

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]