Awokado to owoc o wielu właściwościach odżywczych. Zdania na jego temat są jednak podzielone. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Z naszego poradnika dowiesz się, jak wykorzystać pestkę awokado. Jeżeli ją wyrzucasz – popełniasz błąd!

Awokado swoją popularność zawdzięcza słynnemu guacamole. Jest to bowiem główny składnik tego pysznego dipu. Wykorzystywane jest jednak do wielu rzeczy! Jedni jedzą sam owoc, inni robią z niego maseczki do włosów. Należy jednak wiedzieć, że pestkę, którą normalnie każdy wyrzuca, można wykorzystać. Użyj tylko wykałaczki!

Drzewko z pestki awokado

Jeśli jesteś fanem roślin to wiedz, że jeśli posiadasz w domu awokado, możesz wyhodować swoje własne drzewko! W tym wypadku fraza zjeść ciastko i mieć ciastko pasuje idealnie.

Do wyhodowania swojej własnej roślinki potrzeba niewiele składników. Najszybszym sposobem na wykiełkowanie pierwszej łodyżki z pestki, jest zamontowanie w niej dwóch lub trzech wykałaczek i włożenie do wody. Pamiętaj, że pestka nie może być cała zanurzona. Patyczki mają za zadanie podtrzymywać nasiono tak, by pozostało na poziomie 2/3 zanurzenia. 

Teraz wystarczy uzbroić się w cierpliwość. Pierwszy korzonek powinien pojawić się od 2-4 tygodni. Zaraz po tym, możesz przesadzić roślinę do głębokiej doniczki i obserwować, jak rośnie twoje drzewo!

Drugą opcją jest posadzenie pestki od razu w ziemi. Musisz jednak wiedzieć, że jest to o wiele bardziej żmudny proces. Kwiat będzie kiełkował znacznie wolniej. 

  1. koronawirusa. Świetna wiadomość z Brazylii
  2. Zamówienie z domu opieki zaniepokoiło dostawcę, zawiadomił policję. Wtedy straszna prawda wyszła na jaw
  3. Agnieszka Woźniak-Starak samotnie spędza urodziny. Pierwszy raz od dawna wspomniała o Piotrze

Jak pielęgnować drzewko awokado?

Każda poprawnie wyhodowana roślinka awokado nie wymaga dużego nakładu pracy, a jego pielęgnacja jest prosta. Roślina ta musi mieć zapewnioną odpowiednią wilgotność. Musisz wiedzieć również, że roślina ta stroni od przeciągów.

Mimo, że drzewko awokado ma piękne zielone liście i szybko rośnie do góry, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że przyniesie wam ona owoce. Eksperci twierdzą, że nawet jeśli uda się stworzyć warunki, zbliżone do tych naturalnych – cały proces może potrwać nawet 6 lat!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

awokado
pixabay.com

Takie przygotowanie pestki zajmie Ci kilka minut!

awokado
pixabay.com

Żeby doczekać się drzewka, należy uzbroić się w cierpliwość

awokado
Fot. Thought Catalog, Unsplash

Od dziś możesz wykorzystać cały owoc, bez pomijania pestki

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do kiedy obowiązuje nakaz noszenia maseczek? Minister Szumowski odpowiedział, smutne
  2. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  3. Nie dość, że nie założyła maseczki, to jeszcze kompletnie rozebrała się na zewnątrz. Zdjęcie Justyny Żyły wywołało burzę
  4. Była żona Macieja Kurzajewskiego zdobyła się na bolesne wyznanie. „Ja wiem, jak to jest, gdy nie ma dokąd uciec”
  5. Mocne słowa krytyki wobec Agaty Dudy. Anja Rubik wbiła jej szpilę

źródło: dom.wp.pl

Poprzedni artykułCiężarna pielęgniarka nie żyje, zabił ją koronawirus. Koledzy zrobili, co mogli, by uratować jej dziecko
Następny artykułEmeryt stanął obok kolejki w sklepie. Gdy klienci usłyszeli powód, aż się w nich zagotowało
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.