Babcia kojarzy nam się z cichą staruszką siedzącą w okularach w bujanym fotelu z książką, a może robiącą na drutach, albo przygotowującą w kuchni coś pysznego. Jednak oczywiście nie każdy ma taką wizję swojej starości. Ta kobieta udowadnia, że nawet w wieku 75 lat można być sprawnym i gonić za marzeniami. W jej przypadku oznacza to… zostanie kulturystką.

Nawet jeśli nie mamy przy tym żadnych złych zamiarów, kiedy myślimy o osobach starszych, zazwyczaj widzimy je jako słabsze, zmęczone. Bardzo często tak jest, ale to nie oznacza, że tak być musi! Wysiłek fizyczny pozwala nam na dłużej zachować sprawność i niezależność. Ta babcia jest tego najlepszym przykładem. Wielu z nas mogłoby jej pozazdrościć formy!

Babcia-kulturystka

Janice Lorrein spędziła większość swojego życia, pracując jako psycholog. Jednak w wieku 55 lat stwierdziła, że chce coś zmienić. Jak postanowiła, tak też zrobiła i w 1999 roku wzięła udział w swoich pierwszych międzynarodowych zawodach. Od tego czasu, Janice nie wyobraża sobie życia bez rozwijania swojej nowej pasji.

babcia
isfeeler/YouTube

Janice jest w świetnej formie.

Obecnie babcia ma już 74 lata, ale kobieta trzyma się świetnie. Jest pełna energii. Na tym, jak sama mówi, najbardziej jej zależało. Nie chciała wiecznie czuć się słaba i zmęczona, chciała mieć energię i nawet w zaawansowanym wieku wciąż móc iść przez życie z wysoko podniesioną głową!

Nie traci zapału

Janice wciąż chodzi na siłownię trzy dni w tygodniu, dużo rusza się na świeżym powietrzu. Nie wyobraża sobie, że jej życie miałoby wyglądać inaczej i ma nadzieję, że zainspiruje w ten sposób innych. Nie uważa się za najlepszą, ale sam fakt, że wciąż może startować w zawodach i zdobywać odznaczenia jej dla niej ważny.

Jest najprawdopodobniej najstarszą osobą, a na pewno najstarszą kobietą, która bierze udział w zawodach kulturystycznych. Cieszy się, że może pokazywać młodym ludziom, że w przyszłości wcale nie muszą być słabi, że wystarczy zadbać o swoje ciało! Jej najważniejsza wiadomość do ludzi to to, że nie szczęście, czy pieniądze pomagają osiągnąć sukces, a masa samozaparcia i ciężka praca!

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO O JANICE:

babcia
isfeeler/YouTube

Janice uwielbia ćwiczenia.

Babcia trojga wnucząt jest najstarszą kulturystką!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Coraz więcej Polaków marzy o bardzo zadziwiającym „gadżecie”. Biznes zaczyna kwitnąć
  2. Smog a spacer z dzieckiem. Czy można wychodzić z dzieckiem na smog? Odpowiadamy
  3. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  4. Chciał oświadczyć się swojej dziewczynie. Zrobił specjalny tatuaż
  5. Cios w samo serce matki. Chodzi o 16-letnią córkę Pakosińskiej z kabaretu
  6. Kim był 30 lat młodszy kochanek Beaty Tyszkiewicz? Informacje ścinają z nóg

źródła: isfeeler/YouTube

Poprzedni artykułAleksandra Kwaśniewska skrytykowana przez własną mamę. Poszło o włosy, pokazała też zdjęcie
Następny artykułChłopiec z zespołem Downa nie potrafi mówić. Kiedy jego siostra gra mu piosenkę, dzieje się prawdziwy cud
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego