Babcia nie wiedziała, że jest nagrywana. Tymczasem monitoring zamontowany w windzie uchwycił wszystko, na co sobie pozwoliła. Wstrząsające nagranie umieszczono w internecie, a internauci nie mogą uwierzyć własnym oczom, co robi babcia biednemu dziecku.

Monitoring, który służy ochronie mieszkańców danego budynku, zarejestrował zatrważające zachowanie. Babcia weszła do windy, nie zdając sobie sprawy z tego, że to, co zrobi, zostanie zarejestrowane. Sprawa została błyskawicznie zgłoszona na policję.

Babcia w windzie: nagranie

Na nagraniu widzimy, że starsza kobieta wchodzi do windy z dzieckiem, które gdy tylko zamykają się drzwi, policzkuje. Dziecko upada, starsza kobieta je szarpie. Malec ma najpewniej około 2 lat, zamiast łez na jego twarzy widać zaskoczenie. 

Starsza kobieta dalej szarpie dziecko i stawia je do pionu. Maluch jest posłuszny, w zasadzie nie reaguje i nie broni się. Stoi w bezruchu ze wzrokiem wpatrzonym w starszą kobietę. 

Jest popychany, ciągnięty, wypchany z windy, gdy wreszcie dojeżdżają na docelowe piętro. Jak poinformował Głos Wojewódzki, kobietę zatrzymano i wszczęto wobec niej postępowanie. 

Nagranie poruszyło internet

Komentarze, jakie pojawiły się pod nagraniem, nie nadają się do cytowania. Internauci wyrazili swoje oburzenie w najmocniejszych słowach. Przemoc wywołuje skrajne reakcje. Wielu z internautów wyraziło radość, że kobieta została zatrzymana i poniesie konsekwencje swojego uczynku.

Trudno uwierzyć, że taką krzywdę może wyrządzać bliska osoba dziecka. Nagranie okazało się na tyle drastyczne, że zostało usunięte.

Przemoc najczęściej jest zadawana przemyślanie. Wychodząc z windy, babcia prowadzi dziecko jak gdyby nigdy nic, widać jak przez korytarz przechodzi sąsiad. Nie ma pojęcia, co się właśnie stało, nie wie, że właśnie wyrządzono mijanemu dziecku krzywdę i traumę.

Jeśli jesteśmy świadkami przemocy domowej i nie chcemy bądź boimy się poinformować policję, należy pamiętać, że funkcjonuje Niebieska Linia, na którą możemy w pełni anonimowo zadzwonić. Konsultanci podpowiedzą nam jak zachować się w takiej sytuacji. Numer niebieskiej linii: 800-120-002.

Dziś pisaliśmy także o innym przykrym zdarzeniu. Odszedł Papcio Chmiel, legenda Romka, Tomka i A’Tomka. Więcej można przeczytać >tutaj<.

Zobacz zdjęcia: 

babcia
fot. facebook.com/głos wojewódzki

Kobieta nie zdawała sobie sprawy, że jest nagrywana przez monitoring.

babcia
fot. facebook.com/głos wojewódzki

Dziecko jest otępiałe, w ogóle nie reaguje na uderzenia i szarpnięcia. Maluch mógł być w szoku, lub wręcz być przyzwyczajonym do takiego zachowania swojej opiekunki.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 źródło: facebook.com, Głos Wielkopolski

Poprzedni artykułWedług oficjalnych szacunków Urzędu Regulacji Energetyki za energię elektryczną w tym roku zapłacimy nawet 10 % więcej
Następny artykułCodziennie machała przez okno do ludzi. Pewnego dnia na szybie pojawiła się tylko kartka z napisem
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl