Babcia nakładała szklankę na klamkę drzwi. Wiele osób traktowało to zachowanie z przymrużeniem oka, nikt nie wierzył, że to całkiem rozsądne zachowanie i ma swoje uzasadnione powody. Gdy dowiedzieli się, przed czym chce uchronić się staruszka, szybko poszli w jej ślady.

Babcia często stosowała swój zwyczaj, którego nikt nie rozumiał. Okazało się jednak, że jej sposób ma sens i warto go stosować także w swoim domu. O co chodzi?

Babcia nakładała szklanki na klamki drzwi. Dlaczego?

Starsza kobieta postanowiła uchronić się przed niepotrzebnym niebezpieczeństwem. Babcia doskonale wiedziała, że nawet gdy przebywa w domu, może zawieść ją słuch i nie będzie w stanie zauważyć, że ktoś wdarł się na jej posesję. 

Staruszka wymyśliła sposób, by temu zaradzić. Zdecydowała się na bardzo tani i jednocześnie skuteczny sposób. Potrzebne są tylko dwie szklanki, które należy odpowiednio nałożyć na klamkę drzwi. Jedną należy nałożyć poprzecznie, wieszając ją, drugą należy nałożyć na nią od góry. W ten sposób, gdy złodziej postanowi po cichu wejść do naszego mieszkania, obie szklanki spadną z hukiem, zawiadamiając o intruzie lokatorów, a przestraszając włamywacza.

  1. Pilny alarm sanepidu do starszych ludzi. Przez popularny nawyk sprowadzają zagrożenie na siebie i innych
  2. Ważny apel pielęgniarki ws. koronawirusa. Nikt o tym nie mówi, szczególne niebezpieczeństwo dla kobiet
  3. Był wysportowany, zdrowy, nigdy nie palił. Nie żyje bardzo młody mężczyzna, kilka dni wcześniej został ojcem

Skuteczna ochrona przed kradzieżą

Włamania nie są już tak częste jak kiedyś. Nasze mieszkania czy domy chronią systemy komputerowe, dzięki którym czujemy się bezpieczni. Firmy ochroniarskie zapewniają bezpieczeństwo wielu domom jednorodzinnym. Nowocześniejsi z nas zakupują kamerki, by podczas dłuższej nieobecności, rejestrować co się dzieje w mieszkaniu. Chińczycy trudzą się produkcją najnowocześniejszych zabezpieczeń, jeden z ich pomysłów dotyczy magnezu, który montujemy na drzwiach. W momencie gdy te się otwierają, uruchamia się bardzo głośny alarm, a w aplikacji telefonu pojawia się informacja, że drzwi zostały otwarte.

Sposób staruszki ze szklankami przypomina odrobinę ten chiński. Robi również wiele hałasu i ma zaskoczyć potencjalnego złodzieja. Kłopot w tym, że nie jest zbyt skomputeryzowany, dlatego lepiej stosować go, gdy jesteśmy w domu. Starsze osoby powinny szczególnie być ostrożne na próby włamań. Złodzieje wykorzystują podeszły wiek lokatorów, licząc, że ci nie będą w stanie zauważyć czy szybko zareagować na włamanie. Nawet tak prosty sposób ochrony swojego mienia może być skuteczny. Sąsiedzi wspomnianej babci, szybko podłapali rozwiązanie ze szklankami i zamienili swój śmiech w pochwałę babcinej pomysłowości.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

babcia
fot. lelum.pl

Zabawny sposób może okazać się bardzo skutecznym i mądrym rozwiązaniem.

babcia
fot. pixabay.com / geralt

Warto jest zrobić wszystko, by uchronić się przed włamaniem. Szczególnie ostrożne powinny być osoby starsze.

babcia
fot. unsplash.com/Vladimir Soares

Starsza pani wykazała się dużą dozą pomysłowości. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pielęgniarka walcząca z koronawirusem straciła dom. Była na dyżurze, kiedy wybuchł pożar
  2. Policja w Zakopanem dostała anonimowe zgłoszenie na turystów. Reakcja była błyskawiczna, pożałowali
  3. Chleb z garnka jest mięciutki w środku i ma chrupiącą skórkę. Udaje się zawsze, a nie wymaga wiele pracy, mamy przepis
  4. Toksyczny związek. 6 oznak, że powinnaś go zostawić, bardzo trudno je dostrzec
  5. Każdy z nas codziennie naraża swój wzrok. Przez jeden błąd niszczymy swoje oczy
  6. GIS przekazał porażającą informację ws. zakażonych. Chodzi o młodych ludzi

źródło: kraj.life.pl

Poprzedni artykułW Hiszpanii rozgrywa się dramat. Informacje o liczbie zmarłych w ciągu jednej doby są porażające
Następny artykułProfesor Małgorzata Polz-Dacewicz o powstaniu koronawirusa: „Ktoś mógł zjeść niedogotowanego nietoperza”
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.