„Proszę słonia” to kultowa bajka z czasów PRL. Polski serial animowany został nakręcony w Warszawie w 1968 roku. 10 lat później powstał również pełnometrażowy film.

Bajka „Proszę słonia” opowiada o przygodach chłopca o imieniu Pinio i jego porcelanowego słonia Dominika. Pinio jest bardzo mały, więc rodzice karmią go witaminami. On nie ma ochoty ich zjadać.

Bajka „Proszę słonia” – hit czasów PRL

Witaminy, które chłopiec otrzymuje od rodziców, wrzuca do słonia. Dominik nagle zaczyna rosnąć i rosnąć. W końcu staje się tak duży jak prawdziwy słoń.

Przygody Pinia i Dominika śledziły tysiące dzieci z całej Polski. To kultowa seria 9-minutowych odcinków. Warto nadmienić, że w 1978 r., 10 lat po emisji serialu, wyprodukowano również pełnometrażowy film.

W realizacji projektu brały udział największe gwiazdy

Bajka „Proszę słonia” w formie filmu została wyreżyserowana przez Witolda Giersza. Za scenariusz odpowiadał m.in. Ludwik Jerzy Kern. Swoich głosów do produkcji użyczyli najwięksi polscy aktorzy tamtego pokolenia tacy jak Irena Kwiatkowska (mama Pinia), Danuta Przesmycka (Pinio) czy Ludwik Benoit (Dominik).

Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com