Bajka o Wilku i Zającu była niegdyś największym hitem telewizyjnym. Pierwszy odcinek przygód tych zwierzaków został wyemitowany już w 1969 roku. Ten przebojowy duet potrafił rozbawić do łez nie tylko najmłodszą publiczność, ale również tą starszą. Wszyscy natychmiast zakochali się w bohaterach! Aż łezka w oku się kręci na samo wspomnienie.

Rosyjska kreskówka opowiada o przygodach Wilka, który zawsze próbuje dopaść sympatycznego króliczka. Całe szczęście nigdy mu się to nie udaje, a zwierzaki za każdym razem spotyka zabawna przygoda, która zaskakuje telewidzów.

Wilk i Zając

Chyba każdy fan bajki Wilk i Zając zna kultowy tekst Ну, погоди! (Nu, pogodi!) co oznacza, Ja ci pokażę! Zdenerwowany Wilk powtarzał je w każdym odcinku, zaraz po tym jak sprytny Zając wywinął się z jego pułapki.

Fabuła rosyjskiej bajki opierała się na nieustannej gonitwie Wilka za Zającem, który przez dziesiątki odcinków próbował dorwać skocznego zwierzaka.

Kto z was oglądał słynną bajkę? Osoby urodzone w latach 70′ z pewnością pamiętają kolorowe kadry z rosyjskiej produkcji, która umilała im niegdyś czas.

Postacie bajki Wilk i Zając

Oprócz tytułowych bohaterów w bajce były jeszcze inne postacie. Między innymi słynny Hipopotam. W niektórych odcinkach mogliśmy podziwiać czarodzieja Kota, a także śpiewaczkę, którą była Lisica, oraz słynną Babę Jagę.

Kto z was w przeszłości z zapartym tchem oglądał Wilka i Zająca? Jakie inne bajki skradły wasze serca? Dajcie znać w komentarzu.

Mówi się, że w 2019 roku studio Sojuzmultfilm zapowiedziało powstanie kolejnych odcinków, z okazji 50-lecia kreskówki.

Premiera nowej serii, składającej się z 26 odcinków, miała nastąpić wiosną 2020 roku. Jesteście ciekawi nowych odcinków? Nie jest to jedyna bajka, na wspomnienie, której aż łezka kręci się w oku.

bajka
kadr z bajki Wilk i Zając

Bajka o Wilku i Zającu potrafiła rozbawić do łez!

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.