Bajka Pomysłowy wnuczek, emitowana w latach 1984-1988, była niegdyś prawdziwym hitem telewizyjnym, uwielbianym przez niemalże wszystkie dzieci. O przygodach chłopca z milionem niezwykłych pomysłów, który pomagał swojemu dziadkowi, pamięta jednak niewielu. Czy jesteście w gronie osób, które z łezką w oku wspominają ten serial? 

Bajka Pomysłowy wnuczek, nakręcona została w kultowym warszawskim Studiu Miniatur Filmowych. Wiedzieliście, że była to kontynuacja serialu animowanego z lat 70. – Pomysłowy Dobromir? Na przestrzeni czterech lat, wyprodukowanych zostało zaledwie 10 odcinków, choć wielu pamięta jakby ich było co najmniej sto. Powtórki można było bowiem oglądać w nieskończoność!

bajka
Fot. screen z bajki „Pomysłowy wnuczek”

Bajka potrafiła zaciekawić zarówno małe jak i duże dzieci. 

Poprzedni artykułRodzina Andrzeja Dudy zdradziła, jakie plany ma prezydent. Wiadomo, czym się teraz zajmie
Następny artykułKlient poprosił o rachunek, zapłacił i wyszedł. Kelnerka podeszła do stolika i zalała się łzami, zostawił jej liścik
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.