Bajki z PRLu do dziś wywołują uśmiech na twarzy. Pamiętacie przygody wodnika Szuwarka, który zamieszkiwał staw o nazwie Szmaragdowe Oko? Pomocny, sympatyczny stworek bawił dzieci wraz z rakiem Wawrzyńcem, karpiem Mateuszem, błędną iskierką Werką i trzema ropuchami. W wodzie działy się bardzo nietypowe, magiczne rzeczy.
 
Bajki z przełomu lat 70. i 80., choć zniknęły z ekranów telewizorów, wciąż zajmują szczególne miejsce w naszej pamięci. Oglądaliście Wodnika Szuwarka? Ten czechosłowacki animowany serial był uwielbiany przez dzieci, a jego główny bohater uczył najmłodszych, że warto pomagać potrzebującym. Magiczne rzeczy, które działy się w zamieszkiwanym przez niego stawie uruchamiały wyobraźnię młodych widzów. Czasami warto wrócić do wspomnień z dawnych lat, prawda?

 

bajki
Fot. Kadr z bajki Wodnik Szuwarek

Stare kreskówki mają niepowtarzalny klimat. Pamiętacie przygody wodnika Szuwarka?

 
Poprzedni artykułGinekolog oskarżony o zaniedbanie. Przez niego mogło dojść do tragedii, brak słów
Następny artykułKolejny europejski kraj znosi kwarantannę dla Polaków. Zmiany w przekraczaniu granic obowiązują już od czerwca
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.