Banki wprowadzają zmiany, które będą dotyczyć posiadaczy kont bankowych. Polacy muszą przygotować się na nowe opłaty za korzystanie z usług świadczonych przez placówki bankowe. Wszystko związane jest z próbą ratowania wyników finansowych poszczególnych banków, które w ostatnim czasie odnotowały drastyczne spadki.

Z uwagi na spadające wyniki finansowe i rentowność banki podjęły radykalne kroki. Posiadacze kont bankowych w poszczególnych placówkach będą musieli przygotować się na głębsze sięgnięcie do kieszeni. Sprawa jest bardzo poważna, zatem warto się z nią zapoznać.

Konta bankowe. Banki szykują zmiany w opłatach

Jak informuje portal biznes.interia.pl ING Bank Śląski podjął kroki ku ratowaniu swoich wyników finansowych i rentowności. Polacy będą musieli się przyzwyczaić do wyższych opłat, które już wkrótce zostaną wprowadzone. Warto zauważyć, że ING nie jest pierwszą polską placówką, która zdecydowała się na podobne kroki. Wcześniej takie zmiany ogłosiły m.in. Santander Bank oraz GetIn Bank. 

ING Bank Śląski miał ogłosić, że już od końca grudnia klienci będą zobowiązani do uiszczania wyższych opłat za niektóre czynności. W górę mają pójść opłaty za usługi oddziałowe, czyli m.in. wypłaty gotówki dla posiadaczy części kont bankowych. Obecnie ta opłata wynosi 9 zł, a wraz z końcem roku zostanie podwyższona do kwoty 10 zł.

  1. Trwa walka o życie. Ogień chłonie cały budynek, w środku jest prawdopodobnie 136 osób, dramat w Korei
  2. Bogumiła Wander musiała sprzedać 280-metrową willę, bo miała zbyt niskie świadczenie emerytalne. „Nasze dwie emerytury nie wystarczają na utrzymanie domu”
  3. Nosiła tę samą maseczkę tygodniami. Niestety, doszło do prawdziwej tragedii

Polskie banki. Jakie opłaty pójdą w górę?

Poza opłatami za usługi oddziałowe ING Bank Śląski miał zapowiedzieć, że klienci zapłacą drożej także za użytkowanie kont Komfort. Według doniesień portalu biznes.interia.pl posiadacze będą zmuszeni zapłacić 15 zł, a dotychczas płacili jedynie 12 zł. Co więcej, bank miał ogłosić również wdrożenie opłaty za odnowienie karty z grafiką ustaloną przez klienta, która także wyniesie 15 zł. Dotychczas byłą to usługa bezpłatna.

Na podobne opłaty zdecydował się wcześniej m.in. Santander Bank. Od początku grudnia klienci banku mają uiszczać opłatę warunkową w wysokości 6 zł za Konto Jakie Chcę. Jednak można uniknąć tej opłaty spełniając dwa warunki. Chociaż raz w miesiącu klient na  swój rachunek musi wpłacić kwotę minimalną w wysokości 500 zł, a także dokonać jednej płatności kartą lub BLIK-iem. Podobnie ma się stać z kartami debetowymi do takiego konta. Tutaj opłata będzie wynosić 8 zł. Natomiast GetIn Bank zdecydował się na wprowadzenie opłat za korzystanie z bankomatów zewnętrznych.

Jakiś czas temu banki zapowiedziały, że zaplanowane są prace serwisowe, których celem będzie ulepszenie funkcjonowania aplikacji bankowych. Przez jakiś czas klienci mieli ograniczone możliwości korzystania z kart płatniczych i aplikacji mobilnych.

Z uwagi na drastyczny spadek wyników finansowych, banki zmuszone były do podwyższenia opłat. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniami
  2. Tysiące Polaków dostaje identyczne SMS. Bardzo ważne dla wszystkich osób, które chcą wyjść z domu oraz turystów
  3. Pilny komunikat Morawieckiego, chodzi o dodatkowe obostrzenia w szkołach. Rodzice będą załamani
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Nikt nie mógł przewidzieć jego śmierci, miał tylko 28 lat
  5. Śmierć przyszła niespodziewanie. Tragedia bohaterki „Sanatorium miłości”
  6. Najgorszy, niewybaczalny błąd podczas pieczenia ciast. Nigdy nie wyjdą dobre, a wiele osób nagminnie go powtarza

Źródło: biznes.interia.pl

Poprzedni artykułDaniel Martyniuk kpi z prawa? W Biedronce pojawił się bez maseczki, narażając innych klientów
Następny artykuł„Za miesiąc będzie 80 tysięcy zakażeń dziennie” Ekspert z UW alarmuje
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl