Bankomat dla wielu z nas jest obowiązkowym punktem dnia. Jednak niektórzy mogą się bardzo rozczarować, próbując wypłacić większą kwotę. Jedna z największych sieci bankomatów w Polsce, Euronet, wprowadziła limity i ograniczenia. Obecnie każdy klient jednorazowo może wypłacić nie więcej niż 1000 złotych. 

W obecnych czasach najczęściej uiszczamy opłaty za pomocą transakcji bezgotówkowych. Jednak w wyjątkowych sytuacjach większa suma jest niekiedy potrzebna w formie fizycznej. Klienci korzystający z bankomatów sieci Euronet mogą być rozczarowani najnowszymi zmianami, wprowadzone limity ograniczają wypłatę większych sum. 

Euronet wprowadził ograniczenia 

Jedna z największych sieci bankomatów w Polsce wprowadziła ograniczenia. Od niedawna osoby korzystające z bankomatów sieci Euronet jednorazowo nie mogą wypłacić więcej niż 1000 złotych. Zmiany zostały jednak wprowadzone nie bez powodu. Dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska, Ewa Miziołek wyjaśnia skąd nagłe wprowadzenie ograniczeń.

– Z uwagi na znaczny wzrost wartości jednostkowej wypłaty gotówki w ostatnich miesiącach wprowadziliśmy w części naszych urządzeń tymczasowy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 zł – tłumaczy Ewa Miziołek, jak podaje portal businessinsider.com.pl. 

  1. Biedronka ruszyła z nową akcją. Niezwykle pożądany produkt dostaniemy już za 1 zł
  2. Babcia nigdy nie wyrzuca łupin po cebuli i ujawnia, dlaczego są niezwykle cenne. Większość ludzi niesłusznie korzysta z nich tylko raz w roku
  3. Polacy masowo dostają SMS z nietypową informacją. Pod żadnym pozorem w niego nie klikaj, możesz wszystko stracić

Banki nie ukrywają niezadowolenia 

Bankomat to miejsce, z którego klienci poszczególnych banków korzystają częściej, niż z wypłat w konkretnych placówkach. Dlatego też niektóre banki nie są do końca ukontentowane praktykami sieci Euronet, gdyż nie przewidują wprowadzania limitów dla swoich klientów. 

W większości banków limit ten jest ustalany przez samego klienta. Jednak nie oznacza to, że bankomat nie wyda nam więcej gotówki niż 1000 złotych. Każdy, kto będzie chciał wypłacić z urządzenia więcej, niż wspomnianą wartość będzie musiał zrobić to kilkukrotnie. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

bankomat
Fot. eastnews.pl/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Bankomat to miejsce, gdzie najczęściej wypłacamy gotówkę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Danuta Holecka – jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasów
  2. Od dziś przedłużenie zakazu. Trzeba pamiętać
  3. Kelnerka zobaczyła, co zostawili klienci na stoliku i pobladła. W jednej chwili straciła grunt pod nogami
  4. Katarzyna Cichopek zdradziła prawdę o Witoldzie Pyrkoszu. Niewiarygodne, co dzieje się na planie „M jak miłość” po jego śmierci
  5. „Dzień Świra” ma już 18 lat. Pamiętacie kultowe sceny z ponadczasowego filmu?
  6. Szukał grzybów w lesie, nagle zobaczył „palce diabła” i natychmiast wyciągnął telefon. Tomasz na zawsze zapamięta ten dzień

Źródło: businessinsider.com.pl

 

 

Poprzedni artykułPiesek chce, żebyś się z nim pobawił. Jakie są ulubione rozrywki waszych czworonogów?
Następny artykułBiedronka wprowadza ofertę stulecia. Można skorzystać już jutro, jest jeden haczyk
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.