Bankomat, z którego jesteśmy przyzwyczajeni korzystać kiedy tylko mamy na to ochotę może przestać być dla nas tak wygodnym rozwiązaniem. Wielkie sieci wprowadzają limity wypłat. Jak podaje Puls Biznesu, jest to wynik epidemii koronawirusa, która zmieniła pracę także instytucji bankowych.

W wyniku epidemii koronawirusa wielu Polaków zdecydowało się wypłacić gotówkę w dużych ilościach. W ten sposób właściciele bankomatów mierzą się z nie lada problemem dotyczącym kłopotu z wypłacaniem gotówki. Jako pierwszy limity w wypłatach wprowadził bankomat Euronet, teraz dołączyła do niego inna sieć.

Bankomat Euronet, Planet Cash – limity wypłat

Jak podaje informator Pulsu Biznesu, takie postępowanie Euronetu czy Planet Cash jest związane ze spadkiem rentowności biznesu, bowiem prowizje za wypłaty nie wzrosły od 10 lat, a koszty utrzymania zdecydowanie tak.

Pierwszy limit wprowadził Euronet i wynosi on maksymalnie 1000 złotych jednorazowej wypłaty. Szybko w ślady sieci poszła firma Planet Cash, która wprowadziła limit identycznej wysokości w swoich bankomatach. Limit ten jednak nie dotyczy klientów banków: ING, Getin, BNP Paribas, BPS i mBank.

  1. 6-letnia dziewczynka skarżyła się na ból nosa. Po prześwietleniu lekarze zbledli, natychmiast przeprowadzili operację
  2. Żałoba, oczy pełne łez, rozpacz, córka Magdy Gessler zmarła w strasznych okolicznościach. Po latach gwiazda TVN wszystko opowiedziała
  3. Na operacje plastyczne wydała prawie 2 miliony, przeszła aż 50 zabiegów. Było warto?

Limity zrobią zamieszanie na rynku bankomatów

Puls Biznesu zaznacza, że wprowadzenie takich limitów przez niezależne bankowo sieci może wprowadzić znaczne zamieszanie na rynku. Jak informuje dziennik, w wyniku nałożenia limitów przez Euronet i Planet Cash, obecnie wielu klientów korzysta z usług bankomatu PKO BP, mimo że nie są klientami tego banku.

W rozmowie z Pulsem Biznesu Aleksander Gieros, dyrektor komunikacji PKO BP, przyznał, że bank rozważa wprowadzenie dodatkowej opłaty dla klientów korzystających z usługi bankomatu spoza banku.

– Nasi klienci mogą wypłacać gotówkę w dowolnej wysokości w bankomatach PKO BP i tutaj nie planujemy wprowadzenia zmian. Bank analizuje zmiany dokonujące się na rynku i nie wykluczamy żadnego scenariusza w zakresie wypłat gotówki w naszych urządzeniach przez klientów innych banków – zaznacza Aleksander Gieros.

Podczas wypłat, szczególnie teraz, gdy wielu z nas wypłaca większą ilość gotówki, zwróćmy uwagę na powszechną metodę kradzieży, która jest stosowana na całym świecie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bankomat
Fot. eastnews.pl/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wprowadzenie limitu wypłat przez najpopularniejszą sieć Euronet spowodowało mocne zamieszanie na rynku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  2. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
  3. Sklepy podnoszą ceny najpopularniejszych produktów? Niewyobrażalne, ile zapłacimy za masło
  4. Mama zamordowanej Joasi czekała na jeden moment 24 lata. Poruszające pożegnanie wywołuje morze łez
  5. Antek Królikowski znów do wzięcia. Aktor rozstał się z Katarzyną Dąbrowską, była partnerka opublikowała smutny wpis
  6. Ogromny dramat Mariana Opani. Bardzo współczujemy i trzymamy kciuki

źródło: bussinesinsider.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl