Barbara Brylska w latach 60. i 70. była symbolem seksapilu i ucieleśnieniem męskich marzeń. Panowie do niej wzdychali, a kobiety ją podziwiały. Wybitna aktorka filmowa i teatralna zdobywała sławę i uznanie, grając u boku najlepszych aktorów i dla najznamienitszych reżyserów. Jak zmieniła się przez lata? Jej blask wciąż nie przeminął.

Faraon, Pan Wołodyjowski, Kariera Nikodema Dyzmy czy Szczęśliwego Nowego Roku, to tylko nieliczne z filmów, w których Barbara Brylska czarowała widzów swoim aktorskim talentem i niebywałym pięknem. Choć nieco ponad miesiąc temu gwiazda obchodziła swoje 79 urodziny, jej blask wciąż nie gaśnie.

Barbara Brylska: ikona polskiego kina

Barbara Brylska może pochwalić się ponad 70 rolami aktorskimi, 54 filmami i wieloma odznaczeniami. Odkąd jako młoda dziewczyna zadebiutowała 62 lata temu w komedii Kalosze Szczęścia, nie musiała długo czekać, by otworzyły się przed nią drzwi do prawdziwej kariery.

Talent, charyzma, osobowość, klasa i niezwykła uroda. Barbara Brylska urodziła się ze wszystkim, co powinna posiadać wielka gwiazdy. Mężczyźni za nią szaleli, a kobiety ją uwielbiały. Nic dziwnego. Była jedną z najwybitniejszych polskich aktorek powojennych. Dziś wciąż zachwyca.

  1. We wrześniu uczniów czekają ogromne zmiany. Resort edukacji wydał rozporządzenie
  2. Czy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedział
  3. Pamiętacie piękną Esmeraldę? Niestety, smutny los dotknął odtwórczynię głównej roli

Barbara Brylska prywatnie

Barbara Brylska na ślubnym kobiercu stawała dwa razy. Po raz pierwszy z Janem Borowcem, po raz Drugi z Ludwikiem Kosmalem. Gwiazda urodziła dwójkę dzieci, Ludwika i Barbarę, niestety jedno przyszło jej zbyt szybko pożegnać. Córka Brylskiej, aktorka i modelka Barbara Kosmal zginęła tragicznie w wypadku samochodowym, 15 maja 1993, w wieku 20 lat.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Barbara Brylska
Fot. EAST NEWS

Barbara Brylska wciąż zachwyca urodą.

barbara brylska
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 10.01.2007 10 urodziny Instytutu Zdrowia i Urody Sharley, Wieczor 1001 nocy Quchni Artystycznej N/Z:Barbara Brylska

Przyciemniane okulary stały się jej znakiem rozpoznawczym.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kotlety mielone po szwedzku są bezkonkurencyjne. Polacy je pokochają, dzięki kultowym składnikom
  2. Wiemy, co dalej z maseczkami. Łukasz Szumowski powiedział wszystko
  3. Śpiewał słynne ”Kaczuszki”, niestety nie żyje. Media obiegła bardzo smutna wiadomość
  4. Żona skarżyła się na ogromny ból brzucha. Gdy lekarze podali przyczynę, mąż złożył pozew o rozwód
  5. Jacek Kurski bierze ślub kościelny. Udało mu się unieważnić poprzednie małżeństwo?
  6. Piotr Gąsowski w żałobie. Śmiertelna choroba nie dała za wygraną

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.