Barbara Kurdej-Szatan jest ostatnio na ustach wszystkich, choć na jej Instagramie, wcześniej tak aktywnym, zapadła głucha cisza. Wciąż wyłączona jest możliwość komentowania postów. Aktorka opublikowała dziś jednak wstrząsające nagranie.

Afera ze słynnym postem Barbary Kurdej-Szatan, w którym obraziła funkcjonariuszy Straży Granicznej, nie milknie. O aktorce wypowiedzieli się już dziennikarze i osoby z show-biznesu. Sama zainteresowana długo milczała – teraz przerwała tę ciszę.

Barbara Kurdej-Szatan przerywa milczenie?

Odkąd Kurdej-Szatan nazwała Strażników Granicznych „mordercami” i „maszynami bez serca”, w reakcji na wstrząsające nagranie z granicy, nie ma spokoju. Co prawda aktorka opublikowała przeprosiny (więcej TUTAJ), ale jej post i tak miał poważne konsekwencje.

Sprawą postu aktorki zajęła się prokuratura, a Jacek Kurski podjął decyzję o jej zwolnieniu z TVP (więcej TUTAJ). W związku z tym Kurdej-Szatan zamilkła na Instagramie, który wcześniej prowadziła bardzo aktywnie.

Jedyne posty, jakie pojawiły się w listopadzie, to wspomniane przeprosiny, opublikowane 9 listopada oraz apel grupy Rodziny Bez Granic z 12 listopada, w którym aktorka przytoczyła jedynie jego treść, bez własnego komentarza. Innych postów nie ma, wyłączone są także komentarze.

Dopiero dzisiaj Kurdej-Szatan wrzuciła nowy post na Instastories. Jednak ten również nie jest jej autorstwa – to udostępnienie wstrząsającego nagrania, opublikowanego przez aktorkę Maję Ostaszewską.

Na filmie występują zarówno duchowni kościelni, jak i znani aktorzy, którzy apelują o dopuszczenie pomocy humanitarnej do strefy przygranicznej. Maja Ostaszewska napisała:

– Bo przecież bez względu na to, jakie mamy poglądy polityczne, w co wierzymy, każdy z nas zgodzi się z myślą, że „nikt nie zasługuje na śmierć w lesie”.

Kurdej-Szatan udostępniła ten film, nie dodając od siebie żadnego komentarza. Myślicie, że to oznaka przerwania utrzymującego się milczenia w mediach społecznościowych?

Film Mai Ostaszewskiej można obejrzeć tutaj:

Barbara Kurdej-Szatan
Fot. instagram.com/kurdejszatan

Źródło: Instagram

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Internautka wspomina przypadkowe spotkanie z Kamilem Durczokiem
  2. Oświadczenie szpitala po śmierci Kamila Durczoka. Podano przyczynę śmierci
  3. Na co chorował Kamil Durczok? Dziennikarz lata temu poznał przykrą diagnozę