Barbara Kurdej-Szatan opublikowała pilny komunikat. Aktorka ostrzega w nim Polaków przed oszustami, którzy wykorzystali jej wizerunek. Ofiarą tego samego przekrętu jest też Kuba Wojewódzki. Sprawa jest bardzo poważna.

W ostatnim czasie w internecie pojawiają się fałszywe artykuły i fikcyjne reklamy, preparowane przez oszustów finansowych. Wiele z nich wykorzystuje popularność i autorytet polskich gwiazd bez ich wiedzy.

Barbara Kurdej-Szatan i Kuba Wojewódzki wykorzystani przez oszustów

Tym razem internetowi oszuści postanowili wykorzystać wizerunek Barbary Kurdej-Szatan i Kuby Wojewódzkiego, „udając” portal Interia. Wcześniej ofiarami podobnych przekrętów padły na przykład Katarzyna Dowbor czy Joanna Krupa.

Fikcyjne artykuły i oparte na kłamstwie reklamy mają przekonać internautów, że znana gwiazda firmuje swoim nazwiskiem dany projekt. Zazwyczaj chodzi o szemrane inwestycje lub sprzedaż szkodliwych dla zdrowia produktów.

Oszuści, którzy wykorzystali wizerunek Wojewódzkiego i Kurdej-Szatan, namawiają odbiorców do oszustw finansowych. Oburzona aktorka opublikowała na Instagramie wpis, w którym obnażyła fałszywa informacje.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Basia Kurdej-Szatan ostrzega Polaków przed podobnymi oszustwami, przez które można stracić wiele pieniędzy. Aktorka namawia do ostrożności w internecie:

Uwaga! Nigdy nie wierzcie w tego typu bzdurne artykuły! To wstrętne oszustwo! Wiem, że nie jestem pierwsza, którą to dotyka i wysługując się moją osobą, jak i tutaj Kuba Wojewódzki oraz portalem Interia biznes, próbują Was oszukać! – apeluje Kurdej-Szatan.

– Bądźcie ostrożni w internecie. Jest trudność z weryfikacją oszustów, więc zapewne tego typu artykuły będą wciąż preparowane – przypomina gwiazda.

Zobacz zdjęcie:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Pytanie na śniadanie”: Widzowie zaskoczeni zachowaniem prowadzącej. Co sobie myślała?
  2. Dziś wieczorem wielka filmowa uczta dla widzów. Polsat pokaże kultową produkcję
  3. Piotr Gąsowski w centrum dramatycznych zdarzeń. Przyjechała straż