Barbara Sienkiewicz wzbudziła niemałe zainteresowanie, kiedy zdecydowała się na późne macierzyństwo. Aktorka urodziła bliźnięta w wieku 60 lat! Kontrowersje wywołał fakt, że nie dostała nawet zasiłku.

Aktorka znana przede wszystkim z Rancza i M jak Miłość zaskoczyła wszystkich, gdy w wieku 60 lat urodziła bliźnięta. Okrzyknięta najstarszą matką w Polsce Barbara Sienkiewicz w 2015 roku wydała na świat swoje pierwsze potomstwo. Czy żałuje swojej decyzji?

Barbara Sienkiewicz: dzieci urodziła w wieku 60 lat

Decyzja aktorki wzbudziła ogromne zainteresowanie mediów. Dlaczego zdecydowała się na tak późne macierzyństwo? Jak sama twierdzi, ciąża po prostu jej się przytrafiła, a życie toczy się dalej. Wielu zdziwił fakt, że aktorka urodziła nie jedno, ale dwoje dzieci mimo podeszłego wieku. Kontrowersje wzbudził także fakt, że aktorka nie mogła liczyć na zasiłek macierzyński. Dlaczego? Barbara Sienkiewicz znalazła się w naprawdę trudnej sytuacji finansowej.

Najstarsza matka w Polsce

Była aktorka Klanu urodziła bliźnięta w 2014 roku. Dowiedziała się wówczas, że nie może liczyć na zasiłek dla matek. Dlaczego? Powodem miało być rzekome niepłacenie dobrowolnych składek, które miesięcznie wynoszą około… tysiąca złotych! Drugi powód to fakt, że polskie prawo nie pozwala na łączenie zasiłku macierzyńskiego z emeryturą. Aktorka odgrywała głównie role drugoplanowe, występuje też w założonym przez siebie teatrze. Zawód aktorki nie przynosił jej dochodów, które byłyby w stanie pokryć wychowanie dwójki niemowląt. Dlaczego więc uznała, że przyszedł czas na macierzyństwo?

Barbara Sienkiewicz przyznała, że wcześniej nie czuła się gotowa na potomstwo. Kiedy jednak zaszła w ciążę kierowała się instynktem, który podpowiadał jej, że wszystko przebiegnie sprawnie, a dzieci urodzą się zdrowe. Nie pomyliła się — bliźnięta przyszły na świat bez żadnego problemu. Mimo ryzyka, które niesie ze sobą późne macierzyństwo, Barbara Sienkiewicz wspomina ciążę jako najpiękniejszy okres jej życia. Jak poradziła sobie z problemami finansowymi? 

Utrzymywanie siebie samej i dwójki niemowląt za 1250 złotych emerytury miesięcznie nie było prostym zadaniem. Sytuację nagłośnił prezes Związku Artystów Scen Polskich — Olgierd Łukaszewicz, który poprosił o wsparcie ówczesną władzę. Aktorce odmówiono jednak zasiłku, a jej sytuację materialną uratowało dopiero 500+, które pomogło jej stanąć na nogi. Dziś Barbara Sienkiewicz jest szczęśliwą mamą rosnących jak na drożdżach Ani i Piotrusia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Co na rozstępy? Sara Boruc zdradziła GENIALNY i prosty sposób
  2. Mąż rzucił wybitną polską aktorkę dla mężczyzny. We trójkę chodzili na terapię małżeńską
  3. Kuba Wojewódzki otwiera restaurację! Wrzucił ogłoszenie o PRACĘ. Jest konkretnie

ZOBACZ ZDJĘCIA:

barbara sienkiewicz
youtube.com @fakt24.pl

Barbara Sienkiewicz zasłynęła jako najstarsza matka w Polsce.

1
2
3
4
Poprzedni artykułMargaret zrobiła tatuaż NA PIERSI! Dla nowego chłopaka?
Następny artykułGimper z włosami! To zdjęcie to ZŁOTO!
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.