Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Bardzo sucha skóra twarzy – jak ją ratować?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 01.11.2020 23:42

Bardzo sucha skóra twarzy – jak ją ratować?

bardzo sucha skóra
fot. www.unsplash.com, jayson hinrichsen

Sucha skóra pojawia się, gdy organizm nie zatrzymuje odpowiedniej ilości wilgoci. Może się to zdarzyć w wyniku zbyt częstych kąpieli, używania ostrych mydeł, starzenia się, zmian temperatur – powodów jest naprawdę wiele. Jak ratować swój wygląd, gdy na twarzy pojawia się bardzo sucha skóra? Przedstawiamy sprawdzone remedium.

Mmroźne zimowe powietrze oznacza niską wilgotność – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Zawartość wody w naskórku (najbardziej zewnętrznej warstwie skóry) ma tendencję do odzwierciedlania poziomu otaczającej go wilgoci. Na szczęście istnieje na to wiele prostych i niedrogich sposobów.

Bardzo sucha skóra twarzy – jak ją ratować?
Bardzo sucha skóra twarzy – skąd się bierze?

Przede wszystkim utrzymuj wilgoć w skórze.

Środki nawilżające skórę, które nawilżają górną warstwę skóry są pierwszym krokiem w walce z suchą cerą. Zawierają one trzy główne rodzaje składników. humektanty, które pomagają przyciągać wilgoć – ceramidy, glicerynę, sorbitol, kwas hialuronowy i lecytynę. Inny zestaw składników – na przykład wazelina (wazelina), silikon, lanolina i olej mineralny – pomagają uszczelnić wilgoć w skórze. Emolienty, takie jak kwas linolowy, linolenowy i laurynowy, wygładzają skórę, wypełniając przestrzenie między jej komórkami.

Reasumując – im gęstszy i tłustszy krem ​​nawilżający, tym bardziej jest on skuteczniejszy.

Co można robić więcej, by sucha skóra twarzy była już tylko wspomnieniem?

Używaj nawilżacza powietrza. To urządzenie, które pokocha Twoja skóra.

Ponadto, ogranicz się do jednej 5 do 10-minutowej kąpieli lub prysznica dziennie. Wykonuj te czynności chłodną wodą – ciepła zdecydowanie bardziej wysusza skórę.

Unikaj dezodorantów, mydeł perfumowanych i produktów alkoholowych, które mogą usuwać naturalne oleje. Używaj bezzapachowych detergentów do prania i unikaj zmiękczaczy do tkanin.

Tagi: