Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Bartłomiej Misiewicz żąda miliona złotych odszkodowania od Patryka Vegi. Reżyser odpowiada
Robert Głowacki
Robert Głowacki 12.07.2019 17:02

Bartłomiej Misiewicz żąda miliona złotych odszkodowania od Patryka Vegi. Reżyser odpowiada

Bartłomiej Misiwicz
fot. P. Tracz Kancelaria Premiera/ instagram.com@patryk_vega_official/

Bartłomiej Misiewicz żąda miliona złotych odszkodowania od Patryka Vegi za film, który się jeszcze nie ukazał. Najnowsza produkcja słynnego reżysera ma wejść do kin dopiero we wrześniu, jednak już teraz wielu polityków próbuje ją bojkotować. Reżyser regularnie odpowiada na przytyki ze strony urażonych polityków.

Patryk Vega jest reżyserem, który nie boi się kontrowersyjnych tematów, a każdy jego film okazuje się wielkim komercyjnym hitem. Tym razem reżyser zapowiada film o polskich politykach, który jeszcze przed premierą porządnie potrząsnął polskim sejmem. Ostatnio ujawniono fragment produkcji, w którym głównym bohaterem jest Bartłomiej Misiewicz. Polityk nie jest zadowolony z tego, jak jest przestawiony we fragmencie i żąda od Vegi miliona złotych odszkodowania. Na odpowiedź reżysera nie trzeba było długo czekać.

Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę

Kilka dni temu Patryk Vega opublikował na swoim Facebooku kolejny fragment swojego nadchodzącego filmu Polityka. W owym fragmencie widzimy sceny, które wzorowane były na postaci Antoniego Macierewicza i Bartłomieja Misiewicza. Prawicowemu politykowi nie spodobał się fragment filmu Vegi i postanowił pozwać reżysera. Bartłomiej Misiewicz domaga się miliona złotych odszkodowania, przeprosin w kilku gazetach, a także usunięcia wątku związanego z nim z filmu. W sądzie polityka będzie reprezentował mecenas Zbigniew Krüger, który w rozmowie z Fakt24 zaznacza, że jest niemalże pewny wygranej.

– Uważamy, że dobra osobiste pana Misiewicza naruszają między innymi sceny udostępnione przez Pana Vegę, w ramach promocji filmu, sugerujące romans z postaci wzorowaną na ministrze Macierewiczu, zażywanie narkotyków oraz wręczanie łapówek.(…) Uważam, że w przypadku filmu Polityka skala naruszeń jest dużo większa, a rozpoznawalność pierwowzoru postaci dużo bardziej oczywista- wyjawia mecenas w rozmowie z portalem.

Patryka Vega odpowiada Misiewiczowi

Na odpowiedź Patryka Vegi nie trzeba było długo czekać. Na swoich profilach w mediach społecznościowych zamieścił specjalne wideo, w którym zwraca się do Misiewicza. Reżyser zaznacza, że kroki, jakie podjął Bartłomiej Misiewicz, tylko napędzają zainteresowanie nowym filmem, co niezmiernie go cieszy.

– Misiu! Dla ciebie i wszystkich, którzy chcą blokować mój film mam wiadomość. Musisz zrozumieć, że próbując blokować mój film tylko napędzasz mu oglądalność – skomentował Vega.

Patryk Vega dodaje, że jeżeli politykom uda się zablokować jego film, ten premierę zrobi w Chinach, a film trafi do internetu poprzez chińskie serwery. Jesteście ciekawi, zapowiadanego filmu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Bartłomiej Misiewicz

Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę za film, który się jeszcze nie ukazał. Żąda miliona złotych i przeprosin.

Bartłomiej Misiewicz

W zwiastunach reżyser nawiązuje do postaci Misiewicza i Macierewicza.

Bartłomiej Misiewicz

Patryk Vega wyznał, że jest już przygotowany na atak na jego film ze strony polityków partii rządzącej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Julio Iglesias ma nieślubnego syna! Testy DNA potwierdziły ojcostwo
  2. Lucyna Grobicka była legendarną pogodynką TVP i ulubienicą widzów. Nazywano ją „Mgiełka”
  3. Agustin Egurrola od lat jest jurorem w „Mam Talent”. Niewiele osób wie, skąd się wzięło jego egzotyczne nazwisko
  4. Joanna Górska zaręczona! Dziennikarka Polsatu pokazała pierścionek i narzeczonego
  5. Katarzyna Cichopek w obiektywie syna. Kreacja aktorki „M jak miłość” wywołała falę komentarzy

źródło: Fakt24.pl