Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Gwiazdor serialu ”Barwy szczęścia” ujawnił, że jest gejem! Zaskoczył wszystkich
Marta Kulik
Marta Kulik 30.07.2019 20:10

Gwiazdor serialu ”Barwy szczęścia” ujawnił, że jest gejem! Zaskoczył wszystkich

barwy szczęścia
filmpolski.pl

Barwy Szczęścia: gwiazdor serialu przyznał, że jest gejem. Przez sześć lat wcielał się w osobę homoseksualną w polskiej produkcji. Jego wyznanie to kolejny duży krok w polskim show-biznesie. Wiele ułatwi innym gwiazdom z grupy LGBT?

Barwy Szczęścia: aktor wcielający się w osobę homoseksualną na planie, w życiu prywatnym również jest gejem. Tomasz Mycan przyznał się do swojej orientacji w rozmowie z magazynem Replika. Pretekstem do wyznania była sztuka teatralna.

Barwy Szczęścia: aktor serialu ujawnił, że jest gejem

W rozmowie z magazynem Replika Tomasz Mycan przyznał, że jest gejem. Wcielający się w rolę Maćka aktor dopiero po wielu latach od zakończenia jego wątku wyznał prawdę redaktorowi Repliki, dwumiesięcznika skupiającego się na tematyce związanej z LGBT. Rozmowa dotyczyła sztuki na podstawie scenariusza Agnieszki Holland, w której aktor wciela się w osobę homoseksualną. To stało się pretekstem do wyznania.

Tomasz Mycan jest gejem również poza Barwami szczęścia–w życiu. I właśnie u nas, w wywiadzie w najnowszej Replice robi coming out – czujemy się zaszczyceni! — czytamy na profilu Repliki.

W wywiadzie poruszono także temat jego niełatwej roli w Barwach Szczęścia. Był to jeden z pierwszych dużych wątków w polskiej telewizji, przedstawiających związek osób tej samej płci. Choć Tomasz Mycan odszedł z serialu kilka lat temu, to w produkcji pozostał wątek jego partnera, Władka (w tej roli Przemysław Stippa).

Tomasz Mycan jest gejem

Tomasz Mycan jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu. Debiutował w 2002 roku w filmie sensacyjnym Bez litości i ostatnich odcinkach serialu Sfora. Od lat współpracuje z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu. Pojawił się też w serialach takich jak Pierwsza Miłość czy Przyjaciółki, ale widzowie najbardziej znają go z Barw Szczęścia.

Obecnie gra geja w sztuce Aktorzy prowincjonalni, we wspomnianym toruńskim teatrze. W wywiadzie dla Repliki opowiedział, jak doszło do tego, że swój monolog w spektaklu oparł na własnych doświadczeniach z homofobią. Tomasz Mycan dołączył do niewielkiego grona polskich gwiazd, które oficjalnie przyznały, że nie są heteroseksualne.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

barwy szczęścia
filmpolski.pl

Tomasz Mycan przyznał, że jest gejem.

barwy szczęścia
facebook.com/tomasz.mycan

Aktor pojawił się w przełomowym wątku w polskiej telewizji.

ZOBACZ TEŻ: