Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tadeusz Chudecki przez 17 lat był żonaty z Włoszką. Ich szczęście przerwała nieuleczalna choroba kobiety
Marta Kulik
Marta Kulik 18.07.2019 14:29

Tadeusz Chudecki przez 17 lat był żonaty z Włoszką. Ich szczęście przerwała nieuleczalna choroba kobiety

Barwy Szczęścia
filmpolski.pl

Barwy Szczęścia: Tadeusz Chudecki przez kilkanaście lat był żonaty z Włoszką. To była ogromna miłość. Gdy na ich drodze stanęła choroba, aktor za wszelką cenę próbował ratować zdrowie żony. Dramatyczne wydarzenia wpłynęły na całe jego życie. Do dziś nie potrafi zrozumieć tego, co go spotkało.

Barwy Szczęścia: aktor wcielający się w postać Gabriela ma za sobą naprawdę trudne przejścia. Długo walczył o zdrowie ukochanej Luizy, a gdy nie udało się jej uratować, przeszedł prawdziwe piekło. Wiara pomogła mu przetrwać.

Barwy Szczęścia: Tadeusz Chudecki zakochał się we Włoszce

Luiza była studentką uczelni w Mediolanie. Do Polski przyjechała robić badania. On w tym czasie był aktorem teatru Ateneum. Poznali się na Dworcu Centralnym i już wtedy zaiskrzyło. Na początku fascynował go jej język, ponieważ od zawsze uwielbiał włoski. Poważne uczucie pojawiło się jednak dopiero gdy Tadeusz Chudecki odwiedził Luizę we Włoszech. Po latach opowiadał, że o ukochaną walczył długo. To było ogromne, silne uczucie.

Tadeusz Chudecki oświadczył się na dworcu w Weronie. Targały nim tak silne emocje, że nie mógł wydusić ani słowa, oświadczył się więc… na migi! Po ślubie małżeństwo przez siedem lat mieszkało w Turynie, do momentu, gdy Luiza została służbowo przeniesiona do Warszawy. Wrócili oboje i tu układali swoje życie. Postawili dom na wsi pod Warszawą, tam wychowywali swojego syna. W 2005 roku sielankę przerwała choroba ukochanej żony aktora.

Tadeusz Chudecki: żona aktora poważnie zachorowała

Gdy coś niedobrego zaczęło dziać się ze zdrowiem Luizy, lekarze długo szukali przyczyny. W końcu zapadła diagnoza: zapalenie przysadki mózgowej. Żona Tadeusza Chudeckiego przestała odczuwać różnicę pomiędzy dniem a nocą, zdarzało się, że zapadała w śpiączki. Nie czuła głodu, piła mnóstwo wody, krzyczała z bólu. Aktor próbował pomóc żonie wszelkimi sposobami – informuje pomponik

W końcu zrozpaczony zawiózł żonę do San Giovanni Rotondo, miejsca, w którym żył i leczył ojciec Pio. To właśnie tam Luiza odzyskała przytomność, przestała odczuwać ból i wróciła do dawnego życia. Sam aktor mówił, że to był cud. Wierzyli, że najtrudniejsze chwile mają już za sobą. Choroba jednak znowu dała o sobie znać i tym razem jej przebieg był dużo gorszy. W 2007 roku Luiza zmarła tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Miała zaledwie 45 lat. Dla aktora był to prawdziwy koszmar. Złamane serce próbował leczyć pracą. Nocami jeździł do kościoła, modlitwa pozwalała mu przetrwać. Jakiś czas później spotykał się z aktorką serialu Barwy Szczęścia, Barbarą Kurzaj, ale związek nie przetrwał. Chociaż dziś ma już drugą żonę, to nigdy nie zapomni o Luizie. Opowiada, że często mu się śni. Jest jego Aniołem Stróżem.

Gdzie grał Tadeusz Chudecki?

Tadeusz Chudecki grał w wielu hitowych serialach. Widzowie TVP na pewno kojarzą go z takich seriali Telewizji Polskiej jak Barwy Szczęścia i M jak miłość. To właśnie na planie tego drugiego serialu próbował zapomnieć o śmierci ukochanej żony. Gdzie jeszcze występował aktor? Starsi widzowie TVP na pewno pamiętają go z roli chorążego Zdzisława Snopka z serialu Bao-Bab, czyli zielono mi. Grał także w Siostrach, Dużej przerwie czy 39 i pół.

Tadeusz Chudecki wielokrotnie pojawiał się także w filmach, między innymi w Mieście 44, Och, Karol 2, czy Dwóch Koronach. W 1982 roku, rok po ukończeniu Szkoły Teatralnej, zadebiutował na deskach teatralnych. Grał w kilku teatrach: Ateneum, Komedii, Kamienicy i Na Woli. Na koncie ma także wydanie trzech książek o tematyce podróżniczej.

ZOBACZ ZDJĘCIA TADEUSZA CHUDECKIEGO:

Barwy Szczęścia

Tadeusz Chudecki przeżył ogromną osobistą tragedię. W 2007 roku stracił żonę.

Barwy Szczęścia

Aktor jest bardzo wierzący. Modlitwa pozwoliła mu przetrwać najtrudniejsze chwile.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Joanna Koroniewska opowiedziała o trudach macierzyństwa. „Popłakałam się ze stresu”
  2. Muniek Staszczyk trafił do szpitala! Koncerty odwołane, T.Love wydało oświadczenie do mediów
  3. Anna Popek dostała nowy program! Dziennikarka TVP będzie uczyć dobrych manier, jak Rozenek
  4. Bohater programu „Rolnik szuka żony” stracił wszystko! Spłonęły maszyny, dom i zwierzęta
  5. Dorota Wellman kiedyś. Jak wyglądały początki jej kariery?

Źródło: pomponik.pl