Artykuł zewnętrzny

Armatura łazienkowa może być wspaniałym elementem dekoracyjnym łazienki. Nie można jednak zapomnieć o jej praktycznej funkcji. Zwłaszcza w przypadku baterii wannowych, które mogą być wspaniałym atutem lub funkcjonalną katastrofą. Jakie baterie wannowe mamy do wyboru i na jakie rozwiązanie w tym zakresie warto postawić? Sprawdzimy to na przykładzie baterii wannowych Grohe, marki, która doskonale łączy funkcjonalność armatury z jej trwałością i pięknym wzornictwem.

Baterie nawannowe piękne, nowoczesne i stylowe

Jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie rozwiązań, dość powszechnie stosowanym, są baterie wannowe montowane bezpośrednio do wanny lub jej obudowy. Z tego też powodu nazywa się je bateriami nawannowymi. W celu ich montażu konieczne jest wywiercenie odpowiednich otworów w wannie lub w jej obudowie. Takie umiejscowienie baterii pozwala na nieco większe pole manewru w ustawieniu wanny, ponieważ baterie są połączone z instalacją wodną za pomocą specjalnych elastycznych wężyków. Dzięki temu wanna nie musi stać bezpośrednio przy ścianie.

Co ważne, taka armatura może być naprawdę nowoczesna i zaskakująca w swojej konstrukcji. Czego doskonałym dowodem jest czterootworowa nawannowa bateria Grohe Essence w złotym kolorze, która odznacza się nowoczesnym i bardzo stylowym wzornictwem. Każdy element baterii, czyli wylewka, słuchawka, mieszacz i przełącznik trybu wanna/prysznic, są montowane oddzielnie, co daje spektakularny efekt aranżacyjny! Jest to zatem świetna armatura do łazienek urządzonych zarówno praktycznie, jak i ze smakiem oraz polotem. To jednak niejedyna bateria wannowa Grohe, która zasługuje na uwagę!

Baterie wannowe ścienne Grohe

Baterie wannowe ścienne natynkowe to armatura dedykowana dla prawdziwych koneserów, którzy cenią rozwiązania tradycyjne i stojące nieco w opozycji do najpopularniejszych trendów. Nie znaczy to wcale, że ich design musi być koniecznie retro. Nowoczesne baterie ścienne także mogą pięknie wyglądać i Grohe udowadnia to za pomocą swojej cylindrycznej i przepięknej ściennej baterii wannowej, która również pochodzi z kolekcji Essence.

W tym przypadku otrzymujemy funkcjonalną baterię o zaskakującym kształcie. Efekt wizualny jest naprawdę świetny. Poza tym Grohe można liczyć także na specjalną chromowaną i odporną na uszkodzenia oraz zabrudzenia powłokę Grohe StarLight, dzięki której baterie pięknie wygląda przez wiele lat!

Stylowe baterie wannowe wolnostojące

Jeśli podobają nam się wanny wolnostojące, to jedynym słusznym wyborem w kwestii pasującej do niej armatury, jest bateria wannowa wolnostojąca. I tutaj Grohe nie zawodzi, ponieważ w asortymencie marki znaleźć można nowoczesne i eleganckie baterie wolnostojące dostępne w zróżnicowanej gamie kolorystycznej – począwszy od chromowanej, poprzez kolor czarny i grafitowy, na złotym skończywszy.

Tego typu baterie wyglądają bardzo efektywnie, a przy okazji są najbardziej praktycznym rozwiązaniem, które idealnie pasuje do konceptu, jaki tworzą wanny wolnostojące. Armatura ta podobnie, jak i inne typy baterii wannowych, także jest wyposażona w wylewkę oraz słuchawkę prysznicową. I tak jak inne elementy kolekcji Essence, tutaj także mamy do czynienia z pięknymi cylindrycznymi kształtami.

Baterie wannowe – jaki mamy wybór_ Na co warto postawić
Baterie wannowe – jaki mamy wybór_ Na co warto postawić

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).