Beagle są uroczymi, przyjaznymi pieskami, które mają niezwykle czuły węch, to właśnie dlatego ta rasa bardzo często używana jest do testowania rozmaitych substancji, w celu sprawdzenia, czy nie są one szkodliwe. Testowanie na zwierzętach to temat, który słusznie wywołuje negatywne emocje: biedne zwierzęta cierpią, umierają w męczarniach, aż ciężko uwierzyć, że ludzie nadal są w stanie pozwolić na takie okrucieństwo! Beagle używane są jako „żywy tester” papierosów.

Beagle dzięki swojemu niezwykłemu węchowi wykorzystywane są przez przemysł tytoniowy, jako „żywy tester”. Psy zamykane są w klatkach, a na ich pyski zakładane są specjalne maski, które mają sprawdzić reakcję zwierzęcia na dym tytoniowy. Organizmy tych psów są wykorzystywane do cna, a one giną zalane krwią w niezwykłych męczarniach.

Beagle wykorzystywany do testowania papierosów

W 1970 roku przeprowadzony został eksperyment, który naraził bardzo psów na poważne niebezpieczeństwo. Ponad 80 psów rasy beagle zostało użytych do testowania papierosów, w celu sprawdzenia ich szkodliwości. U bardzo wielu zwierzaków rozwinął się rak. Udowodniono wówczas związek, pomiędzy poddaniem zwierząt na działanie dymu papierosowego a rakiem. Na podstawie wcześniejszych badań, większe zwierzęta nie chorowały na raka.

Testy na zwierzętach były przerażające

Beagle, jak każde zwierzę wydaje dźwięki. Psom, aby nie szczekały i nie przeszkadzały w pracy, wycięto struny głosowe. Psy wdychały dym papierosowy przez specjalne inhalatory albo przez rurkę, którą umieszczano im w tchawicy, po wykonaniu zabiegu tracheotomii. Zwierzęta „wypalały” około 12 papierosów dziennie, a część z nich uzależniła się od nikotyny! Beagle wykorzystywane były również w celu testowania beznikotynowych papierosów, których „wypalały” nawet 30 na dzień. Bardzo wiele psów nie przeżyło tych testów.

Po tak wielu latach różne produkty nadal testowane są na zwierzętach, a psy rasy beagle wciąż stanowią jeden z chętniej wybieranych obiektów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

beagle
fot. screen: youtube.com, LittleHoundVlogs

Tak właśnie wyglądała codzienność tych psów!

beagle
fot. screen: youtube.com, LittleHoundVlogs

Psom usunięto struny głosowe, żeby nie przeszkadzały przy pracy. Wdychały bardzo duże ilości dymu papierosowego.

beagle
fot. screen: youtube.com, LittleHoundVlogs

Beagle nadal wykorzystywane są jako obiekty testowe, na których sprawdza się szkodliwość różnych substancji!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie zobaczymy już Ryanaira w Polsce. Odważny krok firmy
  2. Oddała psa na tresurę. Po kilku dniach treser stwierdził, że jej pies umarł, prawda okazała się równie bolesna
  3. Matka i córki zginęły w pożarze kamienicy w Inowrocławiu. Tata: „Córeczki umarły na moich rękach”
  4. Bezdomny chihuahua przymierał głodem. W ostatniej chwili zdarzył się prawdziwy cud
  5. Mama znalazła w pokoju syna sekretne drzwi za szafą. Kiedy je otworzyła, trudno było jej uwierzyć w to, co widzi
  6. Marta Kaczyńska podnosi alarm. Zdrowie, a nawet życie, milionów Polaków jest zagrożone

Źródła: dailymail.co.uk, iconicphotos.wordpress.com, sourcewatch.org

Redaktorka działu lifestyle na Lelum.pl, a prywatnie matka dwóch kotów. Pisanie od najmłodszych lat było jej pasją, którą nadal starać się rozwijać w miarę możliwości. Uwielbia też gotować, eksperymentując z przepisami. Fanka powieści fantasy i spokojnych jesiennych wieczorów przy kubku herbaty.