Beagle to zwierzę, które zdecydowanie wie, czego chce. Bardzo bystry i towarzyski jest potwierdzeniem reguły, iż pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jakie cechy charakterystyczne można przypisać tej rasie? 

Beagle to urodzony łowca. Bywa niezależny, uparty i beztroski. Przyjęcie pod dach tej rasy psa to nie lada wyzwanie, jednak jego niezwykłe usposobienie rekompensuje wszelkie trudy. Beagle to cudowne psy! 

Beagle: charakter

Beagle to przede wszystkim pies myśliwski. Kierując się instynktem, potrafi udać się w pogoń za swoją zdobyczą, zupełnie ignorując polecenia właściciela. Ta rasa zdecydowanie wymaga silnej ręki i konsekwencji ze strony swojego pana. Od najmłodszych lat należy wpajać zwierzęciu pewne zasady, tak, by doskonale wiedział, na co może sobie pozwolić, a czego robić nie powinien. 

Beagle ma skłonności do dominacji, nie tylko w gronie innych psów, ale także ludzi. Właściciele, którzy nie są zmotywowani do tego, by pracować nad wychowaniem swojego pupila, mogą doprowadzić do sytuacji, gdy ten niewielki i z pozoru niewinny pies postawi całe domostwo na głowie…

Beagle: usposobienie

Beagle to także pies bardzo żywotny, radosny i towarzyski. Lubi przebywać wśród innych zwierząt i osób, jednak nie na wszystko im pozwala. Jego niewyczerpane pokłady energii dla starszych właścicieli mogą stanowić problem. Nie jest to bynajmniej pies kanapowy. 

Opisanego pupila charakteryzuje również ogromne przywiązanie do swojego pana. Bardzo źle znosi samotność. Osoba, która decyduje się na posiadanie tej rasy psa, powinna poświęcać mu sporo uwagi.

Nie jest psem agresywnym, który atakuje bez wyraźnego powodu. Gdy jednak zachodzi taka potrzeba, natychmiastowo staje w obronie najbliższych. Z tego właśnie względu świetnie nadaje się na psa stróżującego. 

Beagle: szczeniaki

Szczeniaki wspomnianej rasy psa są bardzo ciekawskie i pełne wigoru. Ze względu na instynkt myśliwski, już od najmłodszych lat chętnie zaglądają w każdy zakamarek. Dobrze odnajdują się wśród najmłodszych członków rodziny, ciesząc się z poświęcanego czasu i wyraźnego zainteresowania. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Beagle
unsplash.com Ionut Coman Photographer

Beagle to bardzo towarzyska i radosna rasa psa.