Beata Tyszkiewicz uznawana jest za pierwszą damę polskiego kina. Od początku kariery wzbudzała powszechny zachwyt i skupiała na sobie spojrzenia zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Szybko udało jej się skierować na siebie uwagę najbardziej znanych i cenionych reżyserów. Jej filmografia jest równie imponująca, co jej wypowiedzi, które są często cytowane. 

Beata Tyszkiewicz to postać wobec której trudno przejść obojętnie. Jedni ją uwielbiają, inni zaś krytykują za otwartość, spontaniczność i bezkompromisowość. Jedno jest pewne — niewiele jest w polskim show-biznesie tak barwnych postaci, jak ona. Wielokrotnie udowadniała, że twardo stąpa po ziemi i doskonale wie, czego chce. Jest cytowana już za życia. Przypomnijmy jedno z ważniejszych zdań gwiazdy polskiej sceny filmowej.

Beata Tyszkiewicz o życiu

Cytaty aktorki zyskały już miano kultowych. Nie sposób nie wspomnieć chociażby o słynnym zdaniu dotyczącym prawdziwej damy. Tym razem przybliżymy zdanie traktujące o relacjach międzyludzkich, pochodzące z książki aktorki pod tytułem Nie wszystko na sprzedaż:

Zawsze przestrzegałam zasady, by nigdy nie spędzać nawet pięciu minut z ludźmi, którzy nie chcą być ze mną. Dobrze też pamiętam przestrogę mojej Mamy, by nie przebywać z ludźmi, którzy psują nam charakter, wyzwalając naszą agresję. Takie znajomości są destrukcyjne, osłabiają, nic w zamian nie dając  – możemy przeczytać w książce Beaty Tyszkiewicz. 

Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Gwiazda kina po raz kolejny udowodniła, że jest nie tylko zjawiskowo piękna, lecz także inteligentka i błyskotliwa.

Beata Tyszkiewicz i jej cytaty

Warto zapamiętać dewizę życiową wygłoszoną przez Beatę Tyszkiewicz i wprowadzić ją w życie. O ile łatwiej żyłoby nam się, gdybyśmy skupiali swoją uwagę wyłącznie na ludziach, którzy nas lubią i szanują i nie zaprzątali sobie głów osobami, które nie cenią naszego towarzystwa. Pamiętajmy o słowach Beaty Tyszkiewicz nie tylko od święta. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

beata tyszkiewicz
facebook.com/Zofia-Nasierowska-

Aktorka została wielokrotnie odznaczona, a jej zaangażowanie  w rozwój polskiej kinematografii jest godne podziwu.