Produkt, który zrewolucjonizował przemysł kosmetyczny. I chyba nikomu nie musimy go przedstawiać – Beauty Blender! Nie ma lepszej dostępnej na rynku gąbki do makijażu, która byłaby tak szybka, dokładna i łatwa w użyciu. Jak używać ten produkt wielofunkcyjny? Jak wybrać właściwy? Odpowiedzi prezentujemy w tym artykule.

Beauty Blender – dlaczego to produkt wyjątkowy?

To gąbka do makijażu wyprofilowana na kształt jajka. Dzięki zróżnicowanym szerokościom produktu, może on docierać nawet do trudno dostępnych miejsc. Różnorodność krzywych oraz punktów sprawia, że Beauty Blender jest odpowiedni dla różnych części twarzy.

Nawet kolor produktu może odgrywać istotną rolę, w zależności od zamierzonego zastosowania. Krótko mówiąc – każdy projekt tej gąbki pozwala stworzyć inne, specyficzne wykończenie. 

Beauty Blender – jak go używać? 

Zwilż go, dzięki czemu nie wchłonie on kosmetyku, zostawiając go na powierzchni. Jest to jego wyjątkowa cecha, ponieważ do wykonania makijażu klasyczną gąbką (np. trójkątną, którą pamiętamy z nastoletnich czasów – prawdziwy koszmar) potrzebowaliśmy naprawdę sporej ilości produktu.  

Dzięki zwilżeniu Beauty Blender pozostawia kosmetyk na powierzchni i ułatwia jego aplikację na skórę. 

W przeciwieństwie do klasycznej gąbki możesz wykonać nim prawie każdy etap makijażu – od aplikacji podkładu szeroką płaszczyzną Beauty Blendera, po nałożenie korektora wąskim jego czubkiem. Za pomocą tej gąbki w kształcie jajka, możesz także konturować twarz lub wykonać tzw. baking, przy użyciu sypkiego pudru. Uwielbiamy jego wielofunkcyjność!

fot. www.instagram.com/beautyblender

Beauty Blender – jak wybrać właściwy?

W drogeriach roi się od produktów stylizowanych na Beauty Bledner. W tym artykule skupimy się na oryginale i jego różnych wersjach, które dopasowuje się w zależności od potrzeb.

Różowy Beauty Blender

Must have w każdej kosmetyczce. Nadaje się do większości rodzajów makijażu. Użyj większego, zaokrąglonego obszaru, aby uzyskać równomierną aplikację podkładu. Spiczastym końcem dotrzyj do trudno dostępnych miejsc, takich jak wokół nosa i pod oczami. Boczną partią gąbki nałóż rozświetlacz, puder, a nawet brązer. 

Mini Beauty Blender

Zmniejszona wersja oryginału, która jest przeznaczona do aplikacji kosmetyków w najtrudniejszych partiach twarzy. Możesz używać go także do wykonywania makijażu oka.

Black Beauty Blender

Ciemny kolor produktu pozwala na stosowanie kosmetyków o ciemnych tonach. Świetnie sprawdzi się do aplikacji samoopalaczy i innych produktów przyciemniających skórę. 

Bodyblender

Największy z dostępnych Beauty Blenderów. Przeznaczony do aplikacji kremów przeciwsłonecznych lub brązerów do ciała. Dzięki temu produktowi nigdy więcej nie będziesz mieć na ciele nieatrakcyjnych smug po użyciu kosmetyków. 

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.