Lelum.pl > Nowości > "Będą czystki". Aleksandra Kwaśniewska ostro o TVP, Danucie Holeckiej pójdzie w pięty? Zaczyna się robić gorąco
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 17.10.2023 12:05

"Będą czystki". Aleksandra Kwaśniewska ostro o TVP, Danucie Holeckiej pójdzie w pięty? Zaczyna się robić gorąco

Aleksandra Kwaśniewska, Danuta Holecka
Aleksandra Kwaśniewska wyznała, co myśli o wynikach wyborów. Fot. KAPiF, TRICOLORS/East News

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych 2023 już z całą pewnością można stwierdzić, że wygrała w nich opozycja. Zjednoczone rządy Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy to coś, na co z niecierpliwością oczekiwało wielu Polaków. Aleksandra Kwaśniewska właśnie zdradziła, co myśli o zmianach, które zaszły na scenie politycznej w naszym kraju. Nie gryzła się w język! To, co powiedziała o TVP i Danucie Holeckiej, jest zaskaujące.

Aleksandra Kwaśniewska zaangażowała się w wybory 2023

Wybory parlamentarne 2023 przyniosły niespodziewany rezultat. Dziś rano ogłoszono oficjalne wyniki, które potwierdziły wcześniej przypuszczaną zmianę na scenie politycznej w naszym kraju. Mimo procentowej wygranej Prawa i Sprawiedliwości rządzić Polską będzie opozycja, której udało się zgromadzić o wiele więcej mandatów. 

Wiele gwiazd show-biznesu już zdążyło skomentować wstępne wyniki wyborów. Wśród nich znalazła się Aleksandra Kwaśniewska, która nie stroni od poruszania tematów politycznych na swoich mediach społecznościowych. Córka byłego prezydenta Polski, Aleksandra Kwaśniewskiego, namawiała swoich obserwatorów do oddawania głosów 15 października. Teraz zdradziła, jakie emocje towarzyszyły jej podczas zapoznawania się z wynikami sondaży!

Oficjalne wyniki wyborów 2023. Nie tak miało to wyglądać?! Niektórzy będą mocno w szoku. Spadki, wzrosty... i taki finał

Aleksandra Kwaśniewska jest zadowolona z wyników wyborów

Aleksandra Kwaśniewska wyznała, że w związku z wygraną opozycji w wyborach, czuje się wspaniale. Przyznała również, że teraz pozostaje czekać na zmiany, jakie zwycięskie partie wprowadzą do naszego kraju. W rozmowie z “Pomponikiem” opowiedziała dokładnie, jakie są jej oczekiwania na ten moment:

Czekam na normalizację na każdym polu. Na to, że może będziemy się bardziej szanować nawzajem. Bardzo bym chciała, żebyśmy zaczęli rozmawiać ze sobą, niezależnie od tego, z której strony barykady jesteśmy (...) i poczuli się wspólnotą w tym kraju i w całej Europie również.

Nie są to jednak jedyne zmiany, na jakie wyczekuje córka byłego prezydenta. Aleksandra Kwaśniewska ostro wypowiedziała się o Telewizji Państwowej oraz tym, co jej zdaniem, teraz ją czeka:

Nie wiem, czy nowa telewizja, ale myślę, że będą czystki. Nie wyobrażam sobie, żeby w TVP zostali ci, którzy proponowali propagandę w "Wiadomościach". To było coś tak bez precedensu... to było zło po prostu przez duże "Z". Ja myślę, że te osoby same się spakują i uciekną. Nie zdziwiłabym się, jakby jeszcze jakieś odprawy sobie powypisywali. Na pewno pojawi się dużo nowych osób.

Projekt bez nazwy - 2023-10-17T113008.368.png
Aleksandra Kwaśniewska wyznała, co myśli o wynikach wyborów. Fot. KAPiF

Aleksandra Kwaśniewska wypowiedziała się o TVP i Danucie Holeckiej

Aleksandra Kwaśniewska w rozmowie z Pomponikiem krytycznie wypowiedziała się o Telewizji Państwowej. Podkreśliła, że ma nadzieję na spore zmiany w środowisku stacji. Dodała również, że liczy na to, że opozycja nie zdecyduje się wykorzystać TVP w taki sposób, jak zrobiło to Prawo i Sprawiedliwość. 

Mam nadzieję, że nie będzie takiej pokusy, żeby teraz robić coś podobnego, że nie będzie takiej pokusy, że skoro TVP robiło takie numery i tak daleko udało się temu rządowi na tym jechać, to będziemy robić trochę mniej, ale jednak to samo. No mam nadzieję, że pokażemy, że jesteśmy ponadto i potrafimy tworzyć telewizję – mówiła.

Podczas wywiadu córka byłego prezydenta została zapytana o Danutę Holecką, która jest jedną z głównych prowadzących “Wiadomości”. Okazuje się, że dziennikarka zaledwie dzień po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów nie pojawiła się na antenie, by poprowadzić program. Jakie są jednak szanse, by Holecka utrzymała swoją pozycję w TVP?

Zerowe. Myślę, że ona ma dużo pieniędzy odłożonych na koncie po wypłatach w TVP. Moim zdaniem to są osoby, które nie dostaną pracy w żadnym poważnym medium – spekulowała Aleksandra Kwaśniewska.

Projekt bez nazwy - 2023-10-17T112950.442.png
Aleksandra Kwaśniewska wyznała, co myśli o wynikach wyborów. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-10-17T112934.656.png
Aleksandra Kwaśniewska wyznała, co myśli o wynikach wyborów. Fot. KAPiF

źródło: fakt.pl