Berek, podchody, skakanie na skakance czy zbijak – takich zabaw było kiedyś od groma. Dzieci wychowane w latach 80. i 90. zdecydowanie nie stroniły od kreatywności! Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, spędzały całe dnie na świeżym powietrzu. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto za tym nie tęskni. Jakie zabawy były Waszymi ulubionymi? 

Berek to jedna z tych zabaw, która potrafiła zmęczyć nawet najbardziej wydolne dziecko, a i tak każdy chciał się „ganiać” w nieskończoność. Mamy nie narzekały na obdarte kolana i przetarte skarpetki, dopóki pociechy zasypiały szybko po dobranocce. Na Instagramie konto Born in the PRL, publikuje zdjęcia z dawnych czasów, jedno z nich przedstawia dzieci skaczące na skakance. Aż łezka się w oku kręci na wspomnienie tych wszystkich letnich dni przed blokiem!

berek
Fot. instagram.com/born_in_the_prl/

Berek i skakanka to były ulubione zabawy dzieci.

 

Poprzedni artykułZakażona fryzjerka otworzyła salon. 60 klientów może być zarażonych koronawirusem
Następny artykułNajnowsza ustawa, która zmieni życie kobiet w Polsce. Wszystko w ramach programu „Ciąża Plus”
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.