Bezdomny kot od długiego czasu wzbudzał dość skrajne uczucia. Wielu uważało zwierzaka za „zbyt brzydkiego”, by przygarnąć go pod swój dach i dać mu miłość, na którą zasługuje. Ludzie omijali go na ulicy, zupełnie nie zważając na to, że nie ma gdzie się podziać. Do czasu…

Ta wzruszająca historia wydarzyła się naprawdę. Samotny kociak błąkał się bez celu, gdy na jego drodze stanął mężczyzna o ogromnym sercu. Dzięki niemu życie zwierzaka diametralnie się zmieniło. Przyjrzyjmy się bliżej tej niezwykłej przyjaźni między człowiekiem a czworonogiem.

Zwierzę owiane złą sławą

Bezdomny kot o imieniu Ugly był dobrze znany wśród lokalnych mieszkańców. Dorośli omijali go szerokim łukiem i ostrzegali przed nim najmłodszych. Trudno się dziwić- rudy kot był w opłakanym stanie. Zaniedbany i chory nie wzbudzał sympatii.

Czworonóg nie posiadał oka oraz ogona, a jedna z jego łap była poważnie uszkodzona. Ciało pokryte było wrzodami. Dorośli za wszelką cenę próbowali pozbyć się potencjalnie zagrażającego mieszkańcom zwierzaka. Rzucali w niego kamieniami, podejmując się próby wypędzenia go przy pomocy… węża. Pomimo prób, Ugly nieustannie próbował zbliżyć się do ludzi, poszukując ciepła i miłości.

Uratowany z opresji

Któregoś razu zwierzę zostało zaatakowane przez wielkiego psa. Krzyki kota usłyszał jeden z przechodniów. Poruszony mężczyzna momentalnie pospieszył na ratunek:

– Usłyszałem jego krzyki i od razu rzuciłem na pomoc. Ugly leżał we krwi i było oczywiste, że jego życie dobiega końca. Wziąłem go na ręce i chciałem popędzić do weterynarza (…) Cały czas słyszałem jednak jak dyszy i walczy. Po chwili zrobił jednak coś niezwykle poruszającego. Zbliżył się do mnie, spojrzał w oczy i zaczął delikatnie mruczeć (…) Mimo że bardzo cierpiał, prosił mnie tylko o odrobinę uczucia. W tym momencie zdałem sobie sprawę, że Ugly to najpiękniejsza i najbardziej kochająca istota, jaką kiedykolwiek widziałem.

Bezdomny kot o pięknej duszy

– Ani razu nie próbował mnie ugryźć, ani podrapać. Ugly patrzył na mnie z ogromnym zaufaniem i chyba miał nadzieję, że złagodzę jego ból. Kotek umarł w moich ramionach przed dotarciem do gabinetu, a ja byłem całkiem zdruzgotany. Otrzymał miłość dopiero w ostatnich chwilach swojego życia i ta myśl rozdziera mi serce. Ten kot nauczył mnie więcej o dawaniu i współczuciu, niż setki książek, które przeczytałem (…) Nigdy nie można oceniać ludzi po okładce. Szkoda, że tak mało osób o tym wie… – dodał mężczyzna w swoim wpisie.

Choć wzruszająca historia dotyczy kota, jej morał skierowany jest do nas wszystkich. Każde zwierzę zasługuje na miłość, niezależnie od wyglądu. Jak opisał mężczyzna, z pozoru brzydki czworonóg okazał się najpiękniejszą istotą, z jaką miał kiedykolwiek do czynienia.

Zobacz zdjęcia:

Bezdomny kot
pixabay.com/ Mimzy

Historia kota o imieniu Ugly poruszyła czytelników na całym świecie.

Bezdomny kot
pixabay.com/ Mimzy

Miłość, którą okazał zwierzakowi przypadkowy mężczyzna, pozwoliła mu osiągnąć spokój i radość na chwilę przed śmiercią.

  1. Śmierć pupila może bardziej boleć niż odejście bliskiej osoby. Właściciele tłumaczą dlaczego
  2. Jej kot bez przerwy niszczył choinkę. Wpadła na pomysł, dzięki któremu teraz boi się do niej zbliżyć
  3. Guz mózgu odebrał radość życia sędzinie Annie Marii Wesołowskiej. ”Mam niesymetryczną twarz i problem z otwieraniem oka”
  4. Jolanta Kwaśniewska oceniła Agatę Dudę. „Mogę powiedzieć TYLKO O OBRAZKU, jaki widzimy”
  5. Ludzie mają dosyć Małgorzaty Rozenek. Wytknęli jej to w najbardziej bolesny sposób